SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Igor I. z zarzutem publicznego znieważenia Polski

Ukraiński dziennikarz i aktywista Igor I. usłyszał zarzut publicznego znieważenia Rzeczpospolitej Polskiej we wpisie zamieszczonym na Facebooku. I. w latach 2009-2016 był korespondentem Polskiego Radia na Ukrainie.

Igor I. Article

Zarzut postawiony Igorowi I. dotyczy jego wpisu facebookowego z 4 października 2020 roku. - Polsko, zaiste, ty ch**u - stwierdził dziennikarz.

Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie, przekazała portalowi TVP.info, że Igor I. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Zgodnie z art. 133 Kodeksu karnego „kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Igor I. może odpowiadać karnie za jeszcze jeden wpis facebookowy. W maju ub.r. opublikował przerobione godło Polski, w którym Orzeł Biały jest na tle bar z flagi ukraińskiej, a zamiast złotej ma tęczową koronę.

Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Dołącz do dyskusji: Igor I. z zarzutem publicznego znieważenia Polski

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
One way ticket
Podwiezc do Usnarza Górnego i przepchnać. Takie to nawet swoi na Ukrainie nie chcą, ale Białoruś doceni dezerterow i zdrajców.
24 49
odpowiedź
User
Zijka
Znam, lubię i cenię. Nie wiem czy tym wpisem wypełnił znamiona przestępstwa, nie jestem prawniczką. Ale to porządny gość! Wiele razy to pokazał.
31 29
odpowiedź
User
Radiowiec
On nie był korespondentem PR na Ukrainie tylko etatowym dziennikarzem w Redakcji Ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy. Szurnięty gość i prowokator szukający na siłę rozgłosu
30 2
odpowiedź