SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

IHS iSuppli: iPhone 4 w Verizon znacząco zwiększy sprzedaż smartfona Apple

Dzięki pojawieniu się iPhone'a 4 w sieci Verizon Wireless sprzedaż smartfona Apple wzrośnie będzie rosła w znacznie szybszym tempie od wcześniej oczekiwanego.

Firma badawcza IHS iSuppli prognozuje, że klienci z całego świata kupią w bieżącym roku 12,1 milionów iPhone'ów w wersji CDMA w sieci Verizon i u innych operatorów świadczących usługi za pomocą tej technologii.

Razem z 49,1 miliona urządzeń w wersjach HSDPA i HSUPA (oferowanych przez AT&T w USA i innych operatorów na świecie), jakie mają zostać sprzedane w 2011 roku, zwiększy to sprzedaż telefonu Apple o 24,5 proc., do 61,2 miliona sztuk.

Model CDMA ma odegrać kluczową rolę w utrzymaniu w tym roku szybkiego tempa wzrostu sprzedaży iPhone'a. Bez niego wzrosłaby ona w porównaniu z rokiem ubiegłym tylko o 7 proc., a tak prognozowany jest wzrost o 33,3 proc.

 

"Pojawienie się wersji CDMA w sieci Verizon znacząco zwiększy rynkową dostępność iPhone'a. Potencjalni i obecni posiadacze telefonu w USA od dawna domagali się alternatywy dla AT&T" - stwierdziła Tina Teng, starszy analityk IHS iSuppli.

Verizon będzie oferował iPhone'a 4 w wersji CDMA od 10 lutego (więcej na ten temat). Od 2007 roku, kiedy na rynek trafiła pierwsza wersja urządzenia, AT&T był wyłącznym partnerem Apple w USA.

W dalszej perspektywie, IHS iSuppli szacuje, że sprzedaż modeli CDMA iPhone'a wzrośnie do 16,5 miliona sztuk w 2012 i 20,3 miliona w 2013 roku, a następnie spadnie do 18,2 miliona w roku 2014, czego przyczyną będzie udostępnienie przez Apple kolejnych wersji telefonu działających w nowszych sieciach.

Zdaniem firmy badawczej, w 2012 roku firma z Cupertino zaoferuje iPhone'a kompatybilnego ze standardem LTE 4G i sprzeda wówczas 1,8 miliona takich modeli telefonu, a następnie 11,1 i 24,2 miliona w latach 2013 i 2014.

Podsumowując, firma badawcza prognozuje, że w latach 2010 - 2014 globalna sprzedaż iPhone'a we wszystkich wersjach wzrośnie z 46 do 98,4 miliona sztuk.

Dołącz do dyskusji: IHS iSuppli: iPhone 4 w Verizon znacząco zwiększy sprzedaż smartfona Apple

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl