SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

IKEA otwiera w Szczecinie Dom Jutra

IKEA Dom Jutra to nowy koncept szwedzkiej sieci, pokazujący jak może wyglądać dom funkcjonujący z pełnym poszanowaniem natury. Miejsce otwarto w Szczecinie.

Article

IKEA Dom Jutra działa w Szczecinie, przy Placu Odrodzenia. W jego przestrzeni mieszkańcy miasta  odkryją przyjazne planecie rozwiązania, poznają eko praktyki i będą mogli aktywnie działać na rzecz zielonej przyszłości swojego miasta.

- Wszystko zaczyna się w domu. To wokół niego koncentruje się większość naszego życia - w domu jemy, odpoczywamy, bawimy się i uczymy. To tu kształtują się nasze przyzwyczajenia i nawyki. I można mieć wrażenie, że to, co robimy w domu kończy się na nim i zostaje za zamkniętymi drzwiami. Lecz to nieprawda. – mówi Karol Tomczyk, Market Manager w IKEA Retail Polska.

IKEA Dom Jutra to projekt czasowy, do momentu otwarcia sklepu szwedzkiej sieci w Szczecinie, które planowane jest  w 2021 roku. Po tym czasie IKEA przekaże w pełni wyposażoną przestrzeń Miastu Szczecin, które zadeklarowało chęć kontynuacji projektu pod nazwą „Dom Skandynawski”.

Co w Domu Jutra IKEA?

IKEA Dom Jutra został podzielony na kilka przestrzeni, z których każde pełni inne zadanie i funkcję.

W Otwartej Kuchni i Jadalni będą odbywały się cykle warsztatów z gotowania wegetariańskiego.

W kolejnej przestrzeni, nazwanej Domową Farmą, będzie można odkryć tajniki, zrównoważonych upraw, a potem zastosować je we własnym domu. Rośliny – warzywa i zioła, grzyby, oczyszczająca powietrze spirulina, odżywcze mikroliście - to tylko część upraw i farm, których wzrost i rozwój będzie można obserwować każdego dnia.

Farmy roślin będą uprawiane nietradycyjnymi metodami: aeroponiczną i aquaponiczną, czyli bez użycia gleby, przy bardzo małym zużyciu wody i z wykorzystaniem symbiozy roślin z ozdobnymi rybkami. Każdą z farm i upraw w prosty sposób, przy pomocy dostępnych instrukcji, będzie można założyć we własnym domu.

W Strefie Tworzenia pod okiem stolarzy i projektantów będzie można dać drugie życie meblom, a w Planerowni, wspólnie z pracownikami IKEA zaprojektować funkcjonalną i przyjazną dla środowiska kuchnię, którą jednocześnie od razu będzie można zamówić. Usługa będzie dostępna bezpłatnie od lipca.

W Domu Jutra mieszkańcy będą mogli wziąć udział w szeregu dyskusji i prelekcji oraz w pokazach filmów, które będą odbywały się w wydzielonej i specjalnie do tego przygotowanej przestrzeni, zwanej Forum. Ich tematyka będzie dotykała w sposób szczególny zagadnień ekologicznych. Do współtworzenia warsztatów IKEA zaprosiła lokalnych aktywistów oraz animatorów kultury.  

Dom Jutra działa w Szczecinie przy pl. Odrodzenia, przy ul. Monte Cassino 6,  będzie czynny od poniedziałku do soboty, w godzinach 10-20.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: IKEA otwiera w Szczecinie Dom Jutra

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ja
Nie chodzę, nie kupuję, innym odradzam
0 0
odpowiedź