SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platige Image i Movie Games wyprodukują razem trzy gry gangsterskie

Studio produkcji i postprodukcji wideo Platige Image oraz producent i wydawca gier Movie Games utworzyły wspólną spółkę Image Games. Nowy podmiot zajmie się produkcją gier z segmentu AA, w planach jest realizacja trzech tytułów o tematyce gangsterskiej osadzonych w różnych okresach historycznych.

Article

W komunikacie zapowiedziano, że Movie Games dostarczy spółce Image Games know-how produkcyjny i wydawniczy, a Platige Image - zaplecze potrzebne do realizacji wysokojakościowych animacji i doświadczenia na rynku licencji filmowych i serialowych.

Image Games będzie zajmować się produkcją gier z segmentu AA. Zaplanowano realizację trzech gier o tematyce gangsterskiej osadzonych w różnych okresach historycznych

- Chcemy, żeby Image Games było marką łączącą doświadczenie produkcyjno-wydawnicze Movie Games ze zmysłem artystycznym i umiejętnością opowiadania historii Platige Image. Tematyka gangsterska, zwłaszcza w ujęciu historycznym, ma naszym zdaniem ogromny potencjał. Już wkrótce udzielimy więcej informacji, zapowiadając nasz pierwszy tytuł - komentuje Piotr Gnyp, od niedawna chief marketing officer w Movie Games, a w przyszłości członek zarządu Image Games.

Kapitał zakładowy Image Games wynosi 100 tys. zł, Platige Image i Movie Games objęły po 50 proc. udziałów. Firmy list intencyjny dotyczący współpracy podpisały dwa miesiące temu.

- Nawiązanie współpracy z Movie Games było dla nas naturalnym ruchem, wynikającym z ogłoszonej w styczniu strategii rozwoju na najbliższych 5 lat. Bardzo cieszymy się z tego partnerstwa i jesteśmy przekonani, że efektem połączenia naszych zasobów będzie produkcja dopracowana zarówno pod kątem artystycznym i technicznym, jednocześnie dostarczająca graczom dużo jakościowej rozrywki - komentuje Karol Żbikowski, prezes Platige Image.

W drugiej połowie stycznia Platige Image przyjęło strategię na lata 2021-2025, w której zapowiedziało rozpoczęcie produkcji gier wideo, filmów i seriali oraz nie wykluczyło pozyskania kapitału z emisji nowych akcji, przejścia na główny rynek giełdowy i współpracy z inwestorami w spółkach celowych.

Firma w ub.r. zanotowała wzrost skonsolidowanych wpływów sprzedażowych o 0,8 proc. do 91,15 mln zł i 1,42 mln zł skorygowanego zysku netto. Nowe umowy zagraniczne dotyczące animacji zrekompensowały spadki w innych działach.

Movie Games osiągnęło w ub.r. wzrost wpływów sprzedażowych z 4,48 do 10,89 mln zł oraz zysku netto z 837 tys. zł do 8,86 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Platige Image i Movie Games wyprodukują razem trzy gry gangsterskie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl