SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Imprezowe Polskie Radio

Sylwester i Nowy Rok w Polskim Radiu

Na sylwestrowy wieczór oraz pierwszy dzień Nowego Roku 2004 wszystkie cztery Programy Polskiego Radia przygotowały dla swoich słuchaczy specjalne audycje i programy.

Na antenie Jedynki Sylwester rozpocznie się już o godz. 16.30. W programie prowadzonym przez Bogusława Kaczyńskiego znajdzie się m.in. transmisja Wielkiej Gali Sylwestrowej „Z batutą i humorem” z Sali Kongresowej w Warszawie. Najpiękniejsze utwory operowe i operetkowe wykonają Grażyna Brodzińska, Iwona Hossa, Dariusz Stachura, Adam Zdunikowski, a towarzyszyć im będzie „Ladies First Symphony Orchestra”. Dalszą część „Sylwestra z Jedynką” od godz. 22.00 do 6.00 poprowadzą Danuta Kryńska i Romuald Jakubowski.

„Sylwester z Trójką” rozpocznie się o godzinie 18.00. Zabawę poprowadzą kolejno: Marek Niedźwiecki, Agnieszka Szydłowska i Sebastian Korsak.

Również dużo muzyki usłyszeć będzie można w sylwestrową noc w Polskim Radiu BIS. Blok programowy pt. „Sylwestrowy starter” od godz. 18.00 do 24.00 prowadzi Hanna Dołęgowska i Mariusz Filar, „Sylwestrowo Bisowo” od północy do 6.00 przygotowuje Jacek Kruczek.

Program 2 Polskiego Radia przedstawi w sylwestrowy wieczór dwa słuchowiska: o godz. 17.00 „Bal zakochanych” K. I. Gałczyńskiego w reż. Jerzego Kiersta oraz o godz. 19.15 „Ach te kobiety, kobiety” K. M. Demonstiera w adaptacji i reżyserii Zdzisława Dąbrowskiego. O godz. 21.00 rozpocznie się „Wieczór sylwestrowy w Dwójce” prowadzony przez Iwonę Smolkę, Ewę Stocką-Kalinowską i Adama Suprynowicza. Od 23.30 do 6.00 na muzyczną noc sylwestrową zaprasza Tomasz Szachowski.

W Nowy Rok Program 1 PR tradycyjnie nada transmisję noworocznej Mszy Świętej – tym razem z Iraku. W Kaplicy polowej międzynarodowej dywizji Mszę Świętą celebrować będą oprócz kapelanów polskich kapelani z USA i Hiszpanii.

Tego dnia będzie na antenie Jedynki dużo sportu: o godz. 13.45 – transmisja konkursu skoków narciarskich w Garmisch-Partenkirchen, zaś o 21.05 – „Przeżyjmy to jeszcze raz” czyli przypomnienie najważniejszych wydarzeń sportowych 2003 roku.

W audycji pt. „Szampański Nowy Rok z szampańskim Gombrowiczem” o godz. 18.05 zostanie zainaugurowany na antenie Jedynki Międzynarodowy Rok Gombrowiczowski. Gośćmi Andrzeja Matula i Anny Lisieckiej będzie m.in. Joanna Siedlecka, autorka książki pt. „Jaśnie Panicz”.

Program 2 zaprasza 1 stycznia 2004 r. w godz. 11.05 - 14.00 do wysłuchania transmisji koncertu noworocznego z wielkiej Sali Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego w wykonaniu Orkiestry Filharmoników Wiedeńskich pod dyrekcją Riccardo Muti.

O tym jaki był miniony rok rozmawiać będzie w godz. 18.00

-19.00 Bogumiła Prządka ze swoimi gośćmi: Gustawem Holoubkiem, Tadeuszem Konwickim i Andrzejem Łapickim.

W noworoczne przedpołudnie słuchaczom Trójki towarzyszyć będą Piotr Baron (10:00 – 13:00) oraz Marek Niedźwiecki (13:00-16:00), który zaprezentuje najważniejsze płyty 2003 roku.
Jaki będzie 2004 rok w polityce, gospodarce, kulturze? O tym w popołudniowym, noworocznym „Zapraszamy do Trójki” mówić będzie Michał Kowalewski. Dobre słowa i najlepsze życzenia zabrzmią wraz z ulubionymi utworami słuchaczy w „Noworocznej Muzycznej Poczcie UKF” (18:00-22:00).

W Polskim Radiu BIS w audycji pt. „Europa i my” w godz. 12.00 - 17.55 prowadzonej przez Agnieszkę Drewno będzie mowa m.in. o wielkich odkryciach od Kopernika do Wolszczana, wielkich dynastiach, wielkich twórcach w dziedzinie literatury, muzyki, literatury, teatru, filmu itd. oraz o wielkich rekordach sportowych.

Wielkie przeboje minionych czasów przedstawi swej audycji o godz. 18.00 Dariusz Michalski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Imprezowe Polskie Radio

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl