SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Indeksy na GPW obroniły wzrosty w czwartek przy bardzo małych obrotach

Warszawska giełda w czwartek zanotowała lekkie wzrosty przy bardzo skromnej aktywności inwestorów. Końcówka tygodnia na GPW będzie zależała od sytuacji w USA, gdzie po serii zdecydowanych wzrostów przyszedł czas na realizację zysków.

Indeksy na GPW obroniły wzrosty w czwartek przy bardzo małych obrotach

"Dzisiejszą sesję WIG20 rozpoczął neutralnie z poziomu 2.388,9 pkt, który podyktowany był znajdującymi się na równie neutralnych poziomach kontraktami na amerykańskie indeksy" - poinformował analityk Beskidzkiego DM, Marcin Stebakow.

Dodał, że wzrost amerykańskich futures w trakcie sesji zachęcił popyt w Warszawie. Wierne odwzorowywanie amerykańskich futures podyktowane było oczekiwaniem na wyniki kwartalne JP Morgan Chase, który w 2Q'10 zanotował 4,8 mld USD zysku tj. 1,09 centów na akcję w porównaniu do 2,7 mld USD (28 centów na akcję) rok wcześniej.

"Po oczyszczeniu wyniku ze zdarzeń o charakterze jednorazowym zysk w przeliczeniu na akcję wyniósłby 87 centów względem prognozowanych 71 centów na akcję. Gracze dobrze odebrali doniesienia, jednakże po publikacji Indeksu produkcyjnego Empire State giełdy w Stanach zapikowały" - zauważył analityk BDM.

Również WIG20 kopiując zachowania sąsiednich parkietów znalazł się pod presją. Na szczęście strona popytowa szybko zareagowała, skutecznie ograniczając spadek WIG20, który niesiony zleceniami kupna zdołał dotrzeć na wysokość 2.395,5 pkt. Do końca sesji w Warszawie indeks pozostał w zakresie 2.390-95 pkt, gdzie na wysokości 2.392pkt oczekiwał na dalsze posunięcia.

"Całościowy obrót na WIG20 wyniósł 555,7 mln zł, z czego 250 mln zł przypadało na dwa największe banki" - zauważył Stebakow.

Ostatecznie WIG20 zyskał 0,25% i wynosi 2.394,47 pkt. WIG zanotował zwyżkę o 0,16% i wynosi 41.298,45 pkt. Obrót na całym rynku wyniósł zaledwie 789,6 mln zł.

  • Więcej informacji:
  • GPW
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Indeksy na GPW obroniły wzrosty w czwartek przy bardzo małych obrotach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl