SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Inflacja średnioroczna osiągnie 3,2 proc. w 2011 r.

Inflacja konsumencka w ujęciu średniorocznym przyspieszy w tym roku do ok. 3,2 proc. z 2,6 proc. odnotowanych w ub.r., zaś inflacja producentów w tym ujęciu wyniesie 2,5 proc. wobec 2,1 proc. w 2010 r., uważają analitycy Ministerstwa Gospodarki.

Inflacja średnioroczna osiągnie 3,2 proc. w 2011 r.

"Obserwowany od września 2010 r. stopniowy wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych, przy prognozowanym na 2011 r. ponad 4,0% wzroście gospodarczym, pozwala oczekiwać przyspieszenia tempa przyrostu cen" - napisali analitycy w "Analizie sytuacji gospodarczej Polski w 2010 r.".

"Uwzględniając ponadto prawdopodobne utrzymanie się proinflacyjnych tendencji wzrostowych cen artykułów spożywczych oraz nośników energii na globalnych rynkach prognozuje się, że w 2011 wskaźnik inflacji CPI osiągnie wartość zbliżoną do poziomu 3,2%" - czytamy dalej.

Inflacja mierzona wskaźnikiem CPI w okresie I-XII 2010 r. wyniosła 2,6%. W tym samym okresie ceny produkcji sprzedanej przemysłu wzrosły o 2,1%, natomiast ceny produkcji budowlano-montażowej spadły o 0,1%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Inflacja średnioroczna osiągnie 3,2 proc. w 2011 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl