SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ING BSK liczy na wzrost, dzięki lepszej akcji kredytowej

ING Bank Śląski planuje dalszy wzrost portfela kredytów hipotecznych. Bank nadal zamierza być także aktywny na rynku jednostek samorządu terytorialnego. Te działania mają przełożyć się na wzrost współczynnika kredytów do depozytów (K/D), poinformowała prezes Małgorzata Kołakowska.

ING BSK liczy na wzrost, dzięki lepszej akcji kredytowej

Współczynnik kredytów do depozytów K/D wyniósł 63% w II kw. wobec 60% w I kw. i 56% rok wcześniej.

„Chcemy zmieniać te proporcje, zwiększamy akcję kredytową. Ten współczynnik będzie rósł w kolejnych kwartałach”- powiedziała Kołakowska.

 „Po stronie kredytów dla przedsiębiorstw bardzo pozytywnie oceniamy wzrost należności od jednostek samorządu terytorialnego. Udało nam się wygrać 118 ze 194 przetargów, zorganizowanych w I półroczu i nadal będziemy tu mocno aktywni”- zaznaczyła Kołakowska.

Prezes poinformowała, że bank będzie stopniowo zmieniał strukturę bilansu, obniżając udział dłużnych papierów wartościowych.

„Będziemy nadal chcieli dokonywać konwersji papierów rządowych na zaangażowanie kredytowe. To powinno przełożyć się na wzrost portfela.

Przedstawiciele zarządu poinformowali, że bank nie widzi wciąż ożywienia na rynku kredytów dla przedsiębiorstw. Zwiększa się natomiast wartość depozytów firm.

Depozyty klientów ogółem wzrosły o 1% r/r do 46,68 mln zł na koniec czerwca, w tym depozyty klientów detalicznych sięgały 31,97 mld zł, a korporacyjnych 14,70 mld zł, co oznacza odpowiednio spadek o 4% r/r i wzrost o 13% w skali roku.

Wartość kredytów ogółem wzrosła o 13% w skali roku do 29,10 mld zł, w tym kredyty detaliczne zwiększyły się o 29% do 11,04 mld zł.

Portfel kredytów hipotecznych wyniósł 7,09 mld zł na koniec czerwca, co oznacza wzrost o 35% r/r. Udział banku w nowej sprzedaży kredytów hipotecznych w złotych wyniósł 9,7% na koniec czerwca. 

Liczba klientów wzrosła o 183 tys. r/r do 2,87 mln w I pół, zaś liczba rachunków klientów detalicznych zwiększyła się w tym czasie o 219 tys. do 1,8 mln. Na koniec czerwca bank prowadził 610 tys. detalicznych kont Direct (wzrost o 319 tys. r/r).

Liczba placówek banku wyniosła 442 na koniec czerwca.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ING BSK liczy na wzrost, dzięki lepszej akcji kredytowej

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
masajo
tyle ofert na runku, jest cos co naprawde sie oplacai jest dostepne nie tylko w reklamie??
odpowiedź
User
zyta
tez mam z tym problem, juz trzy banki mi odmowily kredytu i co mi tam po obnizce marzy?
odpowiedź
User
Lech
Są ale idzie to z trochę droższym kredytem. Coś za coś. Taka prawda.
odpowiedź