SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Instagram wprowadza program partnerski dla twórców i nowe sposoby do zarabiania na treści

Instagram poinformował, że wprowadza program partnerski i tzw. sklepy dla twórców, aby pomóc im zarabiać na treściach w tym serwisie społecznościowym.

Article

Na początku tego roku zaczęły krążyć pogłoski, że firma zainicjuje program partnerski dla twórców. Mark Zuckerberg poinformował we wtorek, że teraz twórcy mają nowe sposoby zarabiania pieniędzy na Facebooku i Instagramie.

- Wierzę, że ludzie są z natury kreatywni - powiedział Zuckerberg. - Chcemy dzielić się tym, co tworzymy z innymi. Chcemy również zmienić to w karierę. Wszyscy tutaj dzisiaj są tego dowodem. Potrzebujesz tylko dostępu do właściwych narzędzi - dodał.

W nadchodzących miesiącach Instagram rozpocznie testowanie natywnego narzędzia partnerskiego zbudowanego na bazie narzędzi zakupowych. Twórcy będą mogli budować biznes, polecając produkty obserwującym. Narzędzia pozwolą twórcom odkrywać produkty, udostępniać je obserwującym i zarabiać prowizję za zakupy, które prowadzą twórcy.

Sprzedawcy ustalać będą własne stawki prowizji, a posty stowarzyszone będą oznaczone etykietą „Kwalifikuje się do prowizji”, aby ludzie wiedzieli, że ich zakup wesprze twórcę.

Tym, którzy chcą sprzedawać własne produkty i towary, Instagram ułatwi otwarcie nowego sklepu na swoim osobistym profilu. Łatwiej będzie również założyć nowy sklep, łącząc się z partnerem handlowym, takim jak Bravado/UMG, Fanjoy, Represent i Spring. Ta funkcja zostanie udostępniona wszystkim kwalifikującym się twórcom w Stanach Zjednoczonych do końca roku.

Możliwość powiązania sklepu z osobistym profilem jest dziś dostępna na całym świecie.

Zuckerberg powiedział, że platforma wprowadzi sposoby, dzięki którym twórcy będą mogli „zarobić dodatkową gotówkę” za osiąganie kamieni milowych podczas korzystania z odznak takich, jak Gwiazdy na Facebooku.

Na przykład twórcy, którzy regularnie korzystają z odznak na Instagramie przez cztery tygodnie, mogą kwalifikować się do otrzymania dodatkowej zapłaty za Instagramie i Facebooku. 

Dołącz do dyskusji: Instagram wprowadza program partnerski dla twórców i nowe sposoby do zarabiania na treści

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl