SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Instytut Spraw Obywatelskich na 15-lecie z nowym logo

W związku z obchodzonym w tym roku jubileuszem 15-lecie działania Instytut Spraw Obywatelskich zmienił całą identyfikację wizualną: od kolorów, przez czcionki, na rezygnacji ze skrótu kończąc. Projekt w całości został zrealizowany in-house.

Article

Organizacja zmieniła kolorystykę logo - z niebieskiej na czerwoną i czarną. - Nowe logo jest proste, pozbawione wszystkich zbędnych dodatków. Jest nazwa organizacji i ona ma być zapamiętana - Instytut Spraw Obywatelskich. Tylko tyle i aż tyle - mówi prezes organizacji Rafał Górski.

Czcionkę Good, użytą w logo, zaprojektował Łukasz Dziedzic.

- Nasze DNA to walka i mobilizowanie obywateli do działania. Zmiany, o których marzymy, trzeba wywalczyć. A doświadczenia z przeszłości pokazują, że najlepsze czasy to czasy, kiedy u obywateli zwiększaliśmy ciśnienie krwi (czerwień). Czerwony dodaje energii i rozbudza emocje. Z kolei obserwując, jak szybko i w jakim kierunku zmierza świat, dochodzimy do wniosku, że edukacją i samymi raportami niczego nie wskóramy. Niebieski działa uspokajająco. Czas na spokój się skończył. Czas na mocne działania - wyjaśnia Górski.

Na górze: nowe logo Instytutu Spraw Obywatelskich, na dole poprzedni

Instytut Spraw Obywatelskich jest organizacją pozarządową, od 2004 roku prowadzi kampanie i inicjatywy obywatelskie, m.in.: Tiry na tory, Obywatele decydują, Wolne od GMO? Chcę wiedzieć!.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Instytut Spraw Obywatelskich na 15-lecie z nowym logo

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl