SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Interia.pl ma w planach nowe serwisy

Interia.pl liczy, że w całym roku spółce uda się utrzymać 70-proc. wzrost przychodów gotówkowych z reklamy internetowej, jaki osiągnęła w I kw. tego roku.

Ma w tym pomóc uruchomienie nowych serwisów i odnowienie już istniejących. Wyniki spółki za II kw. będą bardzo dobre, zapowiedział we wtorek prezes Interii Jacek Pasławski.

„Progresja naszych wyników będzie spora. Chciałbym żebyśmy utrzymali 70-procentowy wzrost przychodów gotówkowych z reklamy. I obecnie, pod koniec pierwszego półrocza, uważam, że jest to możliwe” – powiedział agencji ISB Pasławski.

Dodał, że kończący się drugi kwartał będzie dla spółki „bardzo dobry pod względem finansowym”. Nie ujawnił jednak, czy zysk netto spółki będzie wyższy niż w pierwszym kwartale.

Interia.pl miała w pierwszym kwartale 1,16 mln zł zysku netto wobec 110 tys. zł zysku rok wcześniej. Przychody spółki wyniosły 11,05 mln zł w porównaniu do 6,94 mln zł w pierwszych trzech miesiącach 2005 roku.

Pasławski zapowiada, że zysk netto spółki w tym roku powinien rosnąć szybciej niż przychody, ale ważniejsze od koncentracji na maksymalizacji zysku są dla portalu inwestycje w nowe projekty.

„Maksymalizacja zysków za wszelką cenę nie jest dla nas w tej chwili priorytetem. Spółka jest rentowna, a bardzo ważne jest dla nas skorzystanie z rozwoju rynku i uruchamianie nowych serwisów” – powiedział prezes Interii.

Pasławski poinformował, że jeszcze przed wakacjami Interia.pl uruchomi nowy serwis z mapami. Będzie to polska wersja usługi pozwalającej np. na wyznaczanie najkrótszej trasy z miejsca na miejsce, opartej o rozwiązania serwisu map24.com.

„Ten serwis chcemy uruchomić wręcz lada dzień. We wrześniu chcemy ruszyć z kolejnym serwisem ‘telewizyjno-interaktywnym’, nie chciałbym jednak ujawniać szczegółów tej usługi. Poza tym po wakacjach odświeżymy wszystkie nasze dotychczasowe serwisy” – powiedział Pasławski.

Według danych Megapanel PBI/ Gemius za marzec 2006 roku, najwięcej użytkowników w polskim internecie ma serwis google.pl (10,026 mln użytkowników), na drugim miejscu jest Onet.pl (z 9,46 mln użytkowników), na trzecim Wirtualna Polska (8,50 mln), a na czwartym Interia.pl (6,995 mln).

Lider rynku horyzontalnych portali internetowych Onet.pl na podstawie szacunków IAB Polska szacuje, że rynek reklamy internetowej wzrośnie w tym roku o 50%.

Interia.pl z reklamy internetowej w pierwszym kwartale 2006 uzyskała 71,7% swoich przychodów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Interia.pl ma w planach nowe serwisy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl