SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Interia uruchamia serwis poświęcony Pracowniczym Planom Kapitałowym

Portal Interia uruchomił platformę Zaplanuj swoją przyszłość, która ma pokazywać zasady działania Pracowniczych Planów Kapitałowych i idee przyświecające twórcom programu. Serwis powstał w odpowiedzi na nowe regulacje prawne, które na największe przedsiębiorstwa nakładają obowiązek tworzenia PPK dla swoich pracowników.

Article

W 2019 r. weszła w życie ustawa dotycząca stworzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Zgodnie z przyjętymi regulacjami od 1 lipca przedsiębiorstwa zatrudniające ponad 250 osób będą musiały utworzyć PPK dla swoich pracowników. W kolejnych latach projekt obejmie mniejsze firmy, a od 2021 r. także jednostki sektora finansów publicznych. Docelowo Pracowniczymi Planami Kapitałowymi zostanie objętych około 11 mln pracowników.

Zaplanuj swoją przyszłość to specjalny nowy serwis przygotowany przez Interię poświęcony tematyce PPK. Według zapowiedzi platforma będzie miejscem publikacji materiałów redakcyjnych związanych z Pracowniczymi Planami Kapitałowymi, ale także poświęconych długoterminowemu oszczędzaniu i edukacji finansowej. Na jego treść złożą się artykuły, infografiki, animacje i formaty wideo, w tym relacje z debat eksperckich.

Wydawca zapewnia, że serwis będzie obfitował w informacje zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. Obie grupy dowiedzą się, z czym wiążą się nowe regulacje prawne i jakie niosą ze sobą konsekwencje.

- Nowo utworzony serwis ma stanowić kompendium wiedzy dla pracodawców i stanowić bazę informacji o tym, co muszą zrobić, aby uruchomić PPK w swojej firmie – wyjaśnia w komunikacie Monika Krześniak-Sajewicz, redaktor prowadząca serwisu PPK.Interia.pl. - Pracownicy, którzy zostaną objęci programem również znajdą tutaj wiadomości o tym, z czym wiąże się przynależność do PPK i jakiego zaangażowania wymaga z ich strony.

W Zaplanuj swoją przyszłość znajdą się przykłady prezentujące kolejne powstające PPK. Będą one uwzględniać informacje zebrane w rozmowach z osobami odpowiedzialnymi za ich utworzenie w największych firmach.

Serwis PPK.interia.pl umożliwi również kontakt użytkowników z ekspertami, którzy odpowiedzą na zgłaszane pytania i wątpliwości związane ze wdrożeniem i funkcjonowaniem PPK. Z czasem, w kolejnych kwartałach działalności PPK w serwisie  mają się pojawiać wyniki instytucji oraz rozmowy z zarządzającymi funduszami, uruchomionymi w ramach programu.

Według badania Gemius/PBI w lutym br. na stronie głównej Interii 4,76 mln internautów wykonało 208,91 mln odsłon oraz spędziło tam średnio po 69 minut i 36 sekund.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Interia uruchamia serwis poświęcony Pracowniczym Planom Kapitałowym

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl