SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Internet Group chce zwiększyć przychody w 2006 r.

W 2006 r. Internet Group planuje wzrost przychodów do 15 mln zł; zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) wyniesie 1 mln zł.

Poinformował w środę prezes spółki Jerzy Jędrzejczyk. Przychody pochodzić mają z usług telekomunikacyjnych, dostępu do internetu i tworzeniu witryn internetowych.

„Prognoza może ulec podwyższeniu, gdyż nie uwzględnia planowanego połączenia z CR Media Consulting” – powiedział Jędrzejczyk podczas konferencji prasowej. Proces łączenia firm jest w toku.

Grupę kapitałową Internet Group tworzyć będą trzy filary. Pierwszym będzie część zajmująca się ofertą dla sektora telekomunikacyjnego. Drugim, po przejęciu CR Media Consulting, będzie część e-marketingowa. Trzecim ma być tworzenie platform medialnych i narzędzi internetowych. Firma liczy także na wzrost przychodów z reklamy internetowej

„W 2005 roku udział przychodów z reklamy w internecie szacowano jako 2-3% całości Tegoroczna prognoza to 3,5%. Udział ten w dalszym ciągu powinien rosnąć” – powiedział Jędrzejczyk.

Dodał, że cały czas największe przychody z reklamy będą osiągały stacje telewizyjne, które jednak coraz częściej podchodzą do Internetu, jako medium uzupełniającego ich ofertę. „Tak jest w przypadku współpracy TVN z Onetem. Podobnie wygląda perspektywa współdziałania Polsatu z Wirtualną Polską” – powiedział.

Po trzech kwartałach 2005 roku grupa kapitałowa Internet Group osiągnęła 7,66 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internet Group chce zwiększyć przychody w 2006 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl