SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

RFBenchmark: w Europie najszybszy internet mobilny w Austrii, Danii i Holandii

Portal RFBenchmark podał dane dotyczące jakości i szybkości internetu mobilnego w I połowie 2022 r. na terenie wybranych krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

W badaniu pod uwagę zostały wzięte wyniki zarówno technologii 4G, jak i 5G, a źródłem danych były pomiary użytkowników aplikacji RFBenchmark.

Szybkość pobierania danych: Austria

W zestawieniu 25 europejskich krajów na czele kategorii średniej szybkości pobierania danych znalazła się Austria, z wynikiem 72,97 Mb/s. Wyprzedziła ona kraje skandynawskie, Danię (71,64 Mb/s) i Norwegię (67,91 Mb/s), a także Holandię (70,85 Mb/s).

Na końcu stawki znalazły się takie kraje jak Portugalia, Hiszpania i Grecja.

Szybkość wysyłania danych: Belgia

W kategorii średniej szybkości wysyłania danych najlepszą średnią może pochwalić się Belgia, która z wynikiem 47,45 Mb/s zanotowała bardzo wyraźną przewagę nad kolejnymi krajami: Słowenią (30,83 Mb/s) i Danią (23,81 Mb/s).

Ping: Bułgaria

Z kolei pod względem statystyk najniższej średniej wartości ping, w czołówce tabeli znalazły się kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Liderem zestawienia została Bułgaria (20 ms), która wyprzedziła Słowację oraz kraje nadbałtyckie: Estonię (23 ms) i Łotwę (23,75 ms).

Pomiary są zbierane od użytkowników korzystających z aplikacji mobilnej RFBenchmark. Dzięki niej mierzone są podstawowe parametry sieci komórkowej, m.in. poziom i jakość sygnału w zależności od technologii w jakiej pracuje urządzenie mobilne, informacje na temat operatora sieci komórkowej czy też państwa, na terenie którego znajduje się smartfon. Dodatkowo na żądanie wykonywane są pomiary szybkości internetu podczas pobierania i wysyłania danych, a także test opóźnienia. W momencie, gdy aplikacja odnotuje niskiej jakości połączenie głosowe, brak usług internetu mobilnego lub innej usługi, ma ona możliwość zaraportowania aktualnej pozycji użytkownika, gdzie wystąpił problem z daną usługą.

Dołącz do dyskusji: RFBenchmark: w Europie najszybszy internet mobilny w Austrii, Danii i Holandii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl