SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Badanie internetu mobilnego: w Orange najszybsze pobieranie i wysyłanie, w T-Mobile najniższy ping

Orange awansował na pierwsze miejsce klasyfikacji średniej szybkości pobierania danych. Operator ten utrzymał także pozycję lidera w kategorii średniej szybkości wysyłania danych. Najlepszym operatorem w kategorii najniższej wartości ping okazał się z kolei T-Mobile - wynika z sierpniowego rankingu RFBenchmark dotyczącego jakości i szybkości internetu mobilnego w Polsce.

fot. Shutterstock.com Article

Orange po wielu miesiącach wyprzedził T-Mobile i zajął pierwsze miejsce w najbardziej prestiżowej kategorii - średniej szybkości pobierania danych. To osiągnięcie było możliwe dzięki wynikowi 27,24 Mb/s.

T-Mobile znalazł się tuż za głównym rywalem, z wynikiem 27,12 Mb/s. Play pozostał na trzecim miejscu, poprawiając rezultat z zeszłego miesiąca (26,2 Mb/s). Na ostatnim miejscu znalazł się z wyraźną stratą Plus (22,32 Mb/s).


Orange utrzymał pierwsze miejsce w kategorii średniej szybkości wysyłania danych. Tym razem było to możliwe dzięki osiągnięciu wyniku 13,39 Mb/s. Na drugie miejsce z ostatniego w lipcu awansował T-Mobile (12,65 Mb/s). Za nim znalazł się Plus (12,58 Mb/s), a na ostatniej pozycji wylądował Play (12,29 Mb/s).


W sierpniu zmieniła się sytuacja w kategorii najniższej wartości ping. Najlepszy wynik należał do T-Mobile (35,86 ms), a za jego plecami uplasował się dotychczasowy lider Orange (38,68 ms). Na trzecim miejscu znalazł się Play (39,81 Ms), a ranking zamknął Plus (47,41 ms), z jednym z najsłabszych wyników w tym roku.Sierpniowy ranking RFBenchmark powstał na podstawie 142 994 testów wykonanych przez użytkowników aplikacji mobilnej. To kolejny z rzędu rekord w liczbie wykonanych testów odnotowany na platformie. W technologii 4G wykonano 124 216 pomiarów, co przekłada się na 86,67% w stosunku do wszystkich zebranych danych. Zdecydowanie niższa była liczba pomiarów przeprowadzonych w zasięgu 3G (13,03%) oraz 2G (0,1%).

Podobnie jak w ubiegłym miesiącu, najwięcej użytkowników aplikacji RFBenchmark korzystało z usług Play (37,33%). Następni pod tym względem operatorzy to Orange (27,84%), Plus (18,84 %) i T-Mobile (15,99%).

RFBenchmark to rozwiązanie stworzone przez spółkę Notel. Aplikacja mobilna umożliwia użytkownikom dokonywanie pomiarów podstawowych parametrów sieci komórkowej - m.in. siły sygnału oraz testy prędkości internetu dla różnych technologii (GSM / 3G / 4G / LTE). Zebrane wyniki wszystkich użytkowników prezentowane są na interaktywnej mapie zamieszczonej na stronie internetowej www.rfbenchmark.pl. Zwizualizowane w ten sposób dane informują o zasięgu, jakości internetu mobilnego oraz lokalizacji nadajników sieci komórkowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Badanie internetu mobilnego: w Orange najszybsze pobieranie i wysyłanie, w T-Mobile najniższy ping

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kietka
a mi i tak najlepiej korzysta się z a2 mobile
0 0
odpowiedź