SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polska bez zmian w globalnym rankingu prędkości internetu. Na czele Norwegia i Singapur

W sierpniu br. najszybszy internet stacjonarny na świecie posiadali użytkownicy w Singapurze, a najszybsza sieć mobilna dostępna była w Norwegii. Polska jest na 49. miejscu w rankingu prędkości internetu mobilnego oraz na 34. pozycji w wypadku sieci stacjonarnych - wynika z zestawienia Speedtest.net opublikowanego przez firmę Ookla.

fot. Shutterstock.comArticle

Firma Ookla zajmuje się bieżącymi pomiarami prędkości dostępu do internetu w poszczególnych krajach na świecie za pomocą prowadzonej przez siebie platformy Speedtest.net. Ostatnie wyniki pomiarów dotyczą sierpnia 2022 r.

Według opublikowanych danych globalnie mediana prędkości pobierania danych w sieciach mobilnych wyniosła 30,79 Mb/s, zaś wysyłania – 8,62 Mb/s.

W wypadku połączeń stacjonarnych wartości są znacząco wyższe. Mediana prędkości pobierania danych znalazła się na poziomie 69,14 Mb/s, zaś w wypadku wysyłania było to 29,09 Mb/s.

Internet mobilny

W wypadku internetu mobilnego najszybsze łącza w sierpniu br. działały w Norwegii, osiągając medianą prędkości pobierania na poziomie 122,77 Mb/s. Na podium znalazły się także Zjednoczone Emiraty Arabskie (118,42 Mb/s) oraz Katar (114,28 Mb/s).

W rankingu mobilnym Polska znalazła się na odległym 49. miejscu - takim samym jak w lipcu. W naszym kraju mediana prędkości ściągania danych w sieciach mobilnych wynosiła w sierpniu 37,38 Mb/s, zaś wysyłania – 7,87 Mb/s.

Internet stacjonarny

W sierpniu br. najszybszy internet stacjonarny - o medianie prędkości pobierania 219,01 Mb/s - mieli mieszkańcy Singapuru. Na 2. pozycji znalazło się Chile, z wynikiem 211,43 Mb/s, a podium zamknęła Tajlandia (188,75 Mb/s).

W wypadku połączeń stacjonarnych Polska jest znacznie wyżej w rankingu w porównaniu z zestawieniem mobilnym. Nasz kraj znalazł się w sierpniu na 34. pozycji (również tak samo jak w lipcu), z medianą prędkości pobierania na poziomie 91,24 Mb/s oraz wysyłania 31,33 Mb/s.

Dołącz do dyskusji: Polska bez zmian w globalnym rankingu prędkości internetu. Na czele Norwegia i Singapur

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl