SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Internet w pracy - jak korzystają z niego Europejczycy

Dotychczas pojawiło się już wiele statystyk dotyczących używania Internetu w miejscach pracy, głównie jednak dotyczyły one obszaru Stanów Zjednoczonych. W środę opublikowano wyniki badań przeprowadzonych przez AOL/RoperASW we Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Z najnowszych danych wynika że średnio 52% domowych użytkowników Internetu w tych krajach ma także łącze w pracy. Rozbijając to na poszczególne kraje, wyniki są następujące: Francja 54%, Niemcy 59%, Wielka Brytania 41%. Porównując z danymi z 2001r. średnia liczba osób posiadająca w pracy dostęp do Sieci wzrosła o 7%.

Badania AOL i Roper objęły około 500 osób, posiadających także łącze w domu. Większość z nich przyznała się, że wykorzystuje Internet w czasie pracy do prywatnych celów. Najpopularniejsze jest czytanie wiadomości – 59% respondentów, na drugim miejscu znalazło się planowanie wakacji - 36% i dopiero trzecią lokatę zajęły zakupy online – 31%.

Na dalszych miejscach znalazły się bankowość internetowa, planowanie spotkań ze znajomymi i przeglądanie wiadomości giełdowych.

Z badań obejmujących wszystkie kraje Unii Europejskiej, jakie przeprowadziła firma eMarketer, wynika że średni odsetek osób posiadających dostęp do Internetu w pracy wynosi 42%. Najwięcej jednak osób łączy się z Siecią bezpośrednio z domu, średnio 71%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internet w pracy - jak korzystają z niego Europejczycy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl