SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Internetowa strona informuje o ekspansji Covid-19. Ponad 2 tys. śmiertelnych ofiar koronawirusa

W internecie pojawiła się strona podająca na bieżąco dane dotyczące ekspansji koronawirusa Covid-19 oraz statystyki dotyczące epidemii. Zgodnie z nimi wirus spowodował już ponad 2 tys. śmiertelnych ofiar na świecie, a liczba zarażonych przekroczyła globalnie 75 tys.

Article

Nowy rodzaj groźnego koronawirusa oznaczonego przez organizację WHO nazwą Covid-19 wykryto w Chinach pod koniec grudnia 2019 r. W ciągu kilku tygodni wywołał on epidemię, której centrum stanowi chińskie miasto Wuhan.

Rozwój epidemii widoczny w sieci

Teraz należący do Johns Hopkins University w Baltimore instytut Center for Systems Science and Engineering (CSSE) udostępnił w  internecie interaktywną mapę pozwalającą na śledzenie rozwoju epidemii Covid-19 na świecie i w poszczególnych regionach świata.

Z danych udostępnionych na stronie wynika, że w środę wieczorem na całym świecie zanotowano 2014 śmiertelnych ofiar koronawirusa, z kolei ponad 75,2 tys. to osoby zarażone, a z górą 15 tys. zainfekowanych udało się wyleczyć.

Z kolei po wybraniu konkretnego obszaru na świecie można dowiedzieć się jakie są statystyki związane z Covid-19 na tym terenie.

Koronawirus w ofensywie

Epidemia Covid-19 zatacza coraz szersze kręgi, a konsekwencje z nią związane mają wpływ na światową gospodarkę. Ze strachu przed koronawirusem w połowie lutego br. odwołano coroczne mobilne targi MWC, z kolei najwięksi dostawcy smartfonów (m.in. Apple) przewidują spadek produkcji spowodowany epidemią.

W ramach walki z Covid-19 chińskie władze udostępniły obywatelom tego kraju mobilną aplikację która pozwala sprawdzić, czy właściciel telefonu miał bliski kontakt z osobami u których potwierdzono lub podejrzewa się obecność koronawirusa. Aplikacja wykorzystuje szeroko mechanizmy śledzenia mieszkańców kraju przez rząd, jednak w tym wypadku nie wywołuje to protestów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internetowa strona informuje o ekspansji Covid-19. Ponad 2 tys. śmiertelnych ofiar koronawirusa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl