SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Internetowe zakłady w Lotto z systemem mojeID. Weryfikacja przez bank, bez dowodu osobistego

Totalizator Sportowy wdrożył dla użytkowników platformy lotto.pl usługę mojeID, która umożliwia zdalne uwierzytelnienie, w tym weryfikację wieku, przy wykorzystaniu bankowości elektronicznej bez konieczności przesyłania obrazu dowodu tożsamości. Partnerem Totalizatora w tym projekcie jest Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Article

Sprzedaż zakładów Lotto za pośrednictwem internetu Totalizator Sportowy wprowadził w grudniu 2018 r. oferując jednocześnie dostęp do działającego w sieci kasyna o nazwie Total Casino.

mojeID zamiast dowodu osobistego

Teraz Totalizator Sportowy poinformował o wprowadzeniu we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową (KIR) nowego sposobu weryfikacji tożsamości i wieku użytkowników internetowej platformy Lotto.

Czytaj także: „Studio Lotto” przenosi się z TVP Info do TVP3, emisja 10 minut później

Chodzi o system o nazwie mojeID. Usługa umożliwia zdalne potwierdzanie tożsamości w dostępie do usług online oferowanych przez dostawców komercyjnych oraz administrację publiczną. Korzystając z tego rozwiązania można załatwić wiele spraw, które dotychczas wymagały osobistego potwierdzania danych w punkcie obsługi, urzędzie czy podczas odbioru przesyłek od kuriera.

Partnerzy projektu zaznaczają, że usługa dostarczana przez KIR spełnia wymagania określone w unijnym rozporządzeniu eIDAS oraz w ustawie o usługach zaufania i identyfikacji  elektronicznej.

Weryfikacja tożsamości z wykorzystaniem mojeID odbywa się poprzez systemy bankowości elektronicznej  w oparciu o dane, które zostały wcześniej sprawdzone przez bank jako podmiot zaufany.

MojeID ma być rozwiązaniem utworzonym z myślą o bezpiecznym i wygodnym systemie weryfikacji tożsamości, który nie wymaga od użytkownika specjalnego oprogramowania czy sprzętu. Umożliwia natomiast rzetelną identyfikację i weryfikację tożsamości osoby fizycznej całkowicie online, w oparciu o bankowość internetową.

Czytaj także: Andrzej Bargiel ponownie ambasadorem marki LOTTO. Kontrakt do 2022 roku i akcja #LOTTOBargielChallenge

– Wdrożenie we współpracy z KIR weryfikacji tożsamości przy użyciu bankowości elektronicznej jest ogromnym krokiem w stronę realizacji potrzeb naszych graczy – zaznacza w komunikacie Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego. - Cały czas rozwijamy nie tylko ofertę produktową, ale także skupiamy się na tym, by nasi klienci mogli brać udział w rozrywce, którą oferuje Totalizator Sportowy, w sposób jeszcze bardziej przystępny, bezpieczny oraz odpowiedzialny.

Totalizator Sportowy w 2019 r. uzyskał ponad 9,89 mld zł przychodów ze sprzedaży ogółem, co oznacza wzrost wobec 2018 r, kiedy to sprzedaż ogółem wyniosła 5,09 mld zł. W ub.r. przychody ogółem z dopłatami wyniosły prawie 11 mld zł.

 

Dołącz do dyskusji: Internetowe zakłady w Lotto z systemem mojeID. Weryfikacja przez bank, bez dowodu osobistego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl