SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Interoperacyjność wg Motoroli

Motorola zaprezentowała pełną interoperacyjność podczas Światowego Kongresu TETRA w Wiedniu

Podczas Światowego Kongresu TETRA w Wiedniu w dniach 22-25 listopada Motorola zaprezentowała, na bazie zainscenizowanego terminalu lotniskowego, działanie systemu TETRA i aplikacji bezpiecznego przesyłu głosu i danych, w celu zapewnienia pełnej interoperacyjności różnych służb w sytuacjach typu mission-critical.

Scenariusze i prezentacje przygotowane przez Motorolę dotyczyły wielu różnych służb, jak np.: policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego, a także systemu wspomagania dowodzenia i służb lotniskowych. Motorola zaprezentowała działanie systemu na przykładzie terminalu lotniskowego, bazując na swoich bogatych doświadczeniach na tym polu, zdobytych dzięki projektom zrealizowanym na potrzeby portów lotniczych w Madrycie, Brukseli, Bangkoku, Kolonii-Bonn, Gardermoen (Oslo), Salzburgu, Lubece i Pradze.

Faris Habbaba, dyrektor działu CGISS Motoroli odpowiedzialny za globalną gamę produktów TETRA, powiedział: "Motorola współpracuje ze służbami bezpieczeństwa publicznego na całym świecie już od 65 lat, lecz zdajemy sobie sprawę, iż współpraca ta dotyczy nie tylko służb ratunkowych. Pokazujemy w jaki sposób nasze rozwiązania pozwalają usprawnić komunikację między wieloma różnymi służbami."

Goście "Terminalu Motoroli" mieli okazję zobaczyć, w jaki sposób technologia TETRA pomaga służbom ratunkowym i lotniskowym we wzajemnej komunikacji przy użyciu usług bezpiecznego przesyłu głosu i danych, w celu koordynacji działań podjętych w reakcji na pojawienie się w terminalu lotniska podejrzanej osoby.

Gościom "Terminalu Motoroli" zaprezentowano:
- jak system wspomagania dowodzenia jest w stanie szybko i skutecznie przekazywać istotne informacje właściwym funkcjonariuszom. Zademonstrowano przyjmowanie zgłoszeń alarmowych, dysponowanie jednostek do podjęcia interwencji, wykorzystanie zintegrowanej bazy danych, funkcję automatycznej lokalizacji pojazdów (AVL) i rejestrowanie zdarzeń. 
- wykorzystanie przez policję aplikacji przesyłu głosu i danych umożliwiające skrócenie czasu spędzanego przez funkcjonariuszy za biurkiem na korzyść większej ich obecności na ulicach. Motorola zademonstrowała aplikację służącą do sprawdzania w terenie odcisków palców oraz przenośne radiotelefony TETRA z kolorowymi wyświetlaczami i szyfrowaniem wzdłuż całego łącza (End-to-End).
- zastosowanie przez straż pożarną i pogotowie ratunkowe środków łączności z przesyłem głosu i danych do przekazywania informacji służbom działającym w terenie.
- w jaki sposób można zwiększyć zakres i skuteczność działania służb lotniskowych dzięki aplikacjom przesyłu głosu i danych, a także bezpieczeństwo personelu, dzięki zastosowaniu zintegrowanego systemu lokalizacji GPS. Zademonstrowano również nowy radiotelefon TETRA Motoroli, model MTH800, umożliwiający przesył obrazów oraz wyposażony w oparte na Javie aplikacje z informacjami na temat opieki medycznej i pierwszej pomocy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Interoperacyjność wg Motoroli

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl