SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

iPhone zbyt drogi

Konsumenci nie będą skłonni zapłacić za iPhone tyle ile chce jego producent - firma Apple. Ale jeśli cena spadnie... .

Firma badawcza Compete przepytała 379 Amerykanów, z których większość słyszała wcześniej o iPhonie, aby dowiedzieć się jak bardzo są zainteresowani nowym urządzeniem, będącym połączeniem telefonu komórkowego z odtwarzaczem muzyki. Apple planuje zacząć sprzedaż produktu w czerwcu tego roku w USA.

Spośród 26 procent respondentów, którzy odpowiedzieli że są zainteresowani kupnem iPhona tylko 1 procent jest skłonny zapłacić za niego 500 dolarów. Taką najniższą cenę przedstawiła firma Apple podczas styczniowej prezentacji urządzenia.

42 procent chętnych na zakup produktu jest skłonnych zapłacić za niego od 200 do 299 dolarów.

Telefon będzie dostępny jedynie w sieci Cingular Wireless, będącej obecnie częścią AT&T. Konkurencję może zmartwić fakt, że 60 procent badanych chcących zakupić iPhone powiedziało, że zmieniłoby swojego operatora tylko po to żeby go mieć.

Podczas telefonicznej konferencji analitycy rynku mieli podzielone zdania co do ostatecznej ceny urządzenia. „Operatorzy ostatnio nie oferowali zniżek na telefony w proponowanym przez Apple przedziale cenowym dla iPhona” – mówi Phil Cusick z Bear Stearns. „Apple znane jest jednak z początkowego ogłaszania wyższej ceny, a później oferowania produktu taniej. Przykładowo Apple TV miało kosztować 399 dolarów, a jest o 100 dolarów tańsze.”

„Początkowo iPhone może kosztować 500 dolarów, gdyż pierwsi klienci tyle zapłacą” – mówi Andy Neff, inny analityk z Bear Stearns. „Ale prawdopodobnie cena spadnie o 100-200 dolarów, aby produkt mógł trafić do masowego odbiorcy.”

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: iPhone zbyt drogi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl