SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

IQ Partners z zyskiem na poziomie 4,5 mln zł

W pierwszym półroczu br. grupa kapitałowa IQ Partners zanotowała ponad 7,7 mln zł przychodów. Jej zysk netto wyniósł 4,5 mln zł (prawie trzykrotnie więcej niż w tym samym okresie przed rokiem).

Jak wynika z raportu finansowego opublikowanego przez IQ Partners, w ujęciu skonsolidowanym przychody ze sprzedaży w tej grupie kapitałowej wyniosły w pierwszym półroczu br. ponad 7,7 mln zł. Jest to o około 45 proc. więcej niż w okresie analogicznym w roku ubiegłym. Grupa wygenerowała zysk netto na poziomie. 4,5 mln zł - jest to aż o ponad 3 mln zł więcej niż w I półroczu 2012 roku (wzrost o 286 proc.). Z kolei aktywa spółki przekroczyły wartość 51 mln zł.

Jak podaje zarząd spółki, na dobre wyniki finansowe miał wpływ przede wszystkim wzrost przychodów podmiotów inwestycyjnych całkowicie zależnych od IQ Partners. Chodzi o inkubatory Ventures Hub i InQbe, za pośrednictwem których firma powiększyła się o 18 nowych spółek.

Aż 10 nowych spółek zostało pozyskanych w wyniku konkursu 0za50za10.pl na najlepsze projekty start-upowe: NatuMed, TappEat, DSS Logger, My Meeting Rooms, TrashSquealer, Gra Robotica, ToCoMoje, Testy ECU, Nowy uniwersytet, Morning healthy. Pozostałych 8 firm to: Prowly.com, GetLaunch, L-Profit, Pol-Cash Technologie, InGIS, Langzee, Odbierz.to oraz Zumobile.

Zarząd IQ Partners poinformował jednocześnie, że na koniec br. chce mieć portfolio składające się z przynajmniej 100 spółek (w tej chwili jest 85 spółek).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: IQ Partners z zyskiem na poziomie 4,5 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl