SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Konkurs na częstotliwość radiową w Istebnej nierozstrzygnięty

Po częstotliwość 101,7 MHz w Istebnej zgłosił się tylko właściciel Radia Maryja, ale wniosek w tej sprawie złożył po terminie. Dlatego Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji konkursu nie rozstrzygnęła.

Na częstotliwości 101,7 MHz w Istebnej w województwie śląskim nadal będzie cisza. 16 listopada ub.r. w Monitorze Polskim opublikowano ogłoszenie przewodniczącego KRRiT o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego o charakterze społeczno-religijnym w tej miejscowości. O częstotliwość mógł się ubiegać jedynie istniejący podmiot. Termin na złożenie wniosku upłynął 31 grudnia 2021 r.

Z ogłoszenia przewodniczącego KRRiT Witolda Kołodziejskiego wynika, że do konkursu zgłosił się tylko jeden podmiot: Prowincja Warszawska Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (Redemptoryści), czyli właściciel Radia Maryja. Jak napisano w dokumencie KRRiT, zainteresowany złożył wniosek po terminie. Zgodnie z przepisami "wniosek należało pozostawić bez rozpoznania".

101,7 MHz w Istebnej pojawiła się w puli wolnych częstotliwości KRRiT we wrześniu 2021 r. Moc nadajnika określono na 1 kW.

Na razie KRRiT nie informuje, czy w najbliższym czasie ponownie zostanie rozpisany konkurs na częstotliwość w Istebnej i czy 101,7 MHz wróci do puli dostępnych częstotliwości.

Tydzień temu informowaliśmy, że KRRiT udostępniła aż 15 wolnych częstotliwości radiowych w analogowym eterze, m.in. dla Wrocławia czy Białegostoku, ale też Skierniewic czy Redy.

Dołącz do dyskusji: Konkurs na częstotliwość radiową w Istebnej nierozstrzygnięty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl