SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

ITI pozywa Jarosława Kaczyńskiego

Grupa medialna ITI, właściciel m.in. TVN i TVN24, pozwała do sądu Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o wypowiedzi prezesa PiS o budowanym stadionie Legii. - Oburza skala i częstotliwość powtarzanych kłamstw - czytamy w oświadczeniu nadesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl

ITI pozywa Jarosława Kaczyńskiego

W komunikacie czytamy, że "grupa ITI złożyła pozew przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu przeciwko naruszeniu dóbr osobistych. Chodzi o nieprawdziwe informacje na temat budowanego przez miasto stołeczne Warszawa stadionu przy ul Łazienkowskiej, którego dzierżawca jest należąca do grupy ITI Legia Warszawa. Skala i częstotliwość powtarzanych kłamstw oburza i dowodzi, że jest to efekt zamierzonych działań prowadzonych przez polityków Prawa i Sprawiedliwości. Zostaliśmy zmuszeni do wystąpienia na drogę prawną w celu ochrony naszego dobrego imienia" - napisał w specjalnym oświadczeniu prezes zarządu ITI Wojciech Kostrzewa.

Prezes PiS i politycy tego ugrupowania (np. Zbigniew Girzyński) krytykowali finansowanie budowy stadionu Legii Warszawa (właścicielem klubu jest ITI) przez miasto (prezydentem jest Hanna Gronkiewicz Waltz z PO). Sugerowali też, że Platforma w ten sposób "kupiła sobie" przychylność TVN. Szalę przeważyła wypowiedź Kaczyńskiego, który 1 kwietnia dał do zrozumienia, że że Grupa ITI otrzymuje od stołecznego ratusza rządzonego przez Platformę specjalne dotacje na swoje inwestycje.

- Zdumiewająca rzecz, że pan Donald Tusk, nie skłania pani Gronkiewicz-Waltz, żeby odebrała te pół miliarda, które ITI otrzymuje na stadion. Poza tym, te dwa stadiony są od siebie oddalone o 3,8 tys. metrów i ten drugi nie jest specjalnie potrzebny - powiedział lider PiS.

Zarząd ITI odpiera te zarzuty. Wyjaśnia, że nie otrzyma od nikogo w tym także od miasta st. Warszawy żadnych pieniędzy, gdyż przetarg na budowę stadionu przy ul. Łazienkowskiej wygrała firma Polimex-Mostostal i to wyłącznie jej zostaną przekazane środki na inwestycję w kwocie 456 mln zł brutto. Ponadto Grupa płaci miastu 3,74 mln zł rocznie przez 20 lat za dzierżawę obiektu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ITI pozywa Jarosława Kaczyńskiego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl