SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ITI skupuje TVN

100% TVN do końca 2003 za nie mniej niż 130 milionów dolarów

ITI Holdings S.A.nabyła od SBS Broadcasting S.A. ("SBS") 2,6% udziałów w TVN oraz zawarła umowę opcji, na mocy której Grupa ITI uzyskała nieodwołalną opcję do zakupu pozostałych 30,4% udziałów w TVN od SBS w nieprzekraczalnym terminie do 31 grudnia 2003 roku.

Cena jaką zapłaci ITI za 30,4 procent udziałów w TVN będzie wyznaczona na bazie średniego EBITDA TVN z lat 2002 - 2003. Kwota ta zostanie pomnożona przez 12, a nastepnie skorygowana o wielkość zadłużenia TVN. Jednak całkowita wartość transakcji nie będzie mniejsza niż 130 milionów dolarów.

Bruno Valsangiacomo, Wiceprezes Grupy ITI, powiedział:
"Opcja Grupy ITI do odkupu posiadanych przez SBS udziałów w TVN, która została uzgodniona w kontekście oferty publicznej akcji Grupy ITI, której realizacja została przełożona ostatniego lata na późniejszy okres, wygasa 31 grudnia 2002 roku. TVN stanowi główny filar Grupy ITI, a naszą strategią pozostaje przejęcie pełnej własności w tej stacji. Spodziewamy się, że ogólny rozwój sytuacji rynkowej, a w szczególnym przypadku Polski również jej akcesja do Unii Europejskiej w 2004 roku, powinny pozytywnie przyczynić się do tego, że Grupa ITI będzie w stanie pod względem finansowym wykorzystać nabytą opcję do odkupu udziałów w TVN."

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ITI skupuje TVN

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl