SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Izba Wydawców Prasy pomaga ukraińskim dziennikarzom-uchodźcom

Izba Wydawców Prasy uruchomiła akcję pomocy dla dziennikarzy ukraińskich mających status uchodźcy. Organizacja zbiera od wydawców i redakcji oferty pracy i zakwaterowania.

PAP / Bartłomiej ZborowskiArticle

W porozumieniu z europejskimi organizacjami wydawców prasy – EMMA i ENPA - oraz ukraińską organizacją wydawców prasy, Izba Wydawców Prasy zbiera informacje, który wydawca mógłby zaoferować uchodźcom wojennym z Ukrainy, będącym pracownikami branży, pracę w swojej firmie (w każdej formie – stałego zatrudnienia bądź współpracy), a także zapewnienie mieszkania.

"Zarząd Izby Wydawców Prasy podjął decyzję o uruchomieniu akcji pomocy dla dziennikarzy ukraińskich mających status uchodźcy, ponieważ będą oni potrzebowali w naszym kraju pracy i wielorakiego wsparcia. Pod adresem siedziby Izby uruchomimy punkt kontaktowy dla dziennikarzy – uchodźców." - czytamy w informacji przesłanej przez IWP.

Oferty pracy i zakwaterowania należy wysyłać na adres ukraina@iwp.pl, podając takie dane jak nazwa i siedziba firmy, miejsce zatrudnienia (jeśli inne niż adres firmy), e-mail osoby kontaktowej, rodzaj pracy, liczba osób, liczba godzin tygodniowo i okres zatrudnienia. IWP zapewnia, że dane będą przechowywane w biurze izby według wszelkich wymogów poufności.

"Utworzymy rejestr redakcji biorących udział w akcji pomocowej, będziemy również zbierać zgłoszenia od dziennikarzy – uchodźców, aby przygotować listę kontaktową dziennikarzy z wyszczególnieniem specjalizacji, znajomości języków itp. Izba zajmie się koordynacją działań związanych z kontaktowaniem redakcji z dziennikarzami – uchodźcami, przede wszystkim na terenie Polski, ale również na szczeblu europejskim, we współpracy z ENPA i EMMA. Pozostawiamy oczywiście redakcjom pełną swobodę w zakresie formy świadczonej dziennikarzom pomocy. Pozostawiamy oczywiście redakcjom pełną swobodę w zakresie formy świadczonej dziennikarzom pomocy." - napisano.

IWP poinformowała także, że podejmuje współpracę z właściwymi przedstawicielstwami Ukrainy i ukraińskimi organizacjami pozarządowymi, aby w ich kanałach informacyjnych możliwe było zamieszczanie informacji o ofertach i akcjach izby.

Dołącz do dyskusji: Izba Wydawców Prasy pomaga ukraińskim dziennikarzom-uchodźcom

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl