SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

J. W. Construction planuje emisję akcji za 600 mln zł

Największy w Polsce deweloper J.W. Construction Holding planuje emisję akcji o wartości 600 mln zł.

Natomiast 60-65% oferty dla inwestorów giełdowych będą stanowić akcje sprzedawane przez właściciela firmy Józefa Wojciechowskiego, zapowiedział prezes dewelopera Jerzy Zdrzałka.

„Wartość emisji wyniesie około 600 mln zł. Zaproponujemy inwestorom nabycie nowych akcji i akcji już istniejących, należących do Józefa Wojciechowskiego, właściciela J.W. Construction. Wpływy ze sprzedaży nowych akcji chcemy wykorzystać głównie na zakupy gruntów, a wpływy ze sprzedaży pozostałych akcji trafią do ich właściciela. Prawdopodobnie 60-65 proc. oferty będą stanowiły właśnie akcje zbywane przez Józefa Wojciechowskiego” - powiedział Zdrzałka w wywiadize dla środowej „Gazety Prawnej”.

Prospekt emisyjny, przygotowywany przez CDM Pekao SA, ma trafić do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w lutym, dodał.

W grudniu J.W. Construction Holding podał, że planuje zadebiutować na warszawskiej giełdzie do końca I połowy 2007 roku.

„Chcemy, żeby 50 proc. oferty było skierowane właśnie do akcjonariuszy Energopolu Południe, ale nie planujemy, aby zostali uprzywilejowani cenowo” - zapowiedział Zdrzałka w wywiadzie.

W grudniu deweloper i spółka budowlana Energopol-Południe wycofały się z ogłoszonych w październiku planów, według których głównym akcjonariuszem giełdowej spółki miał zostać Józef Wojciechowski, właściciel J.W. Construction.

J.W. Construction zobowiązało się wówczas zaoferować w ramach odrębnej transzy 50% oferowanych akcji akcjonariuszom Energopolu-Południe. Ta spółka ma z kolei do końca 2007 przenieść na J.W. Construction w formie aportu działalność w zakresie budownictwa prowadzoną obecnie przez grupę kapitałową JWCH.

Wojciechowski mówił w październiku, że do jego holdingu pierwotnie miał wejść inwestor branżowy z Hiszpanii, później prowadzono rozmowy z Merrill Lynch jako inwestorem finansowym, rozważano też opcję samodzielnego wejścia na GPW. Dodał, że ostatecznie zdecydowano się na rozwiązanie z udziałem Energopolu-Południe.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: J. W. Construction planuje emisję akcji za 600 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl