SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jacek Olczak dyrektorem finansowym Philip Morris International

Jacek Olczak obejmie 1 sierpnia 2012 r. stanowisko dyrektora zarządzającego ds. finansów Philip Morris International (PMI).

Olczak zastąpi Hermanna Waldemera, który postanowił przejść na emeryturę z końcem lipca 2012 r.

Jacek Olczak jest absolwentem Wydziału Ekonomiczo-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Zanim rozpoczął swoją karierę w Philip Morris, pracował m.in. dla firmy konsultingowo-audytorskiej BDO Binder Hamlyn w Londynie, a następnie, jako kierownik biura w Warszawie.

Karierę w Philip Morris Polska rozpoczął od stanowiska menedżera ds. finansów i administracji w 1993 r. W roku 1995 został mianowany na stanowisko menedżera ds. kontroli wewnętrznej na region Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki w centrali Philip Morris International z siedzibą w Lozannie.

Na przełomie 1995 i 1996 roku był zaangażowany w prywatyzację Zakładów Przemysłu Tytoniowego w Krakowie. W lutym 1996 r., po przejęciu fabryki przez Philip Morris, Jacek Olczak wrócił ze Szwajcarii do Polski i objął stanowisko skarbnika i asystenta dyrektora finansów i systemów informatycznych.

W 1998 roku został mianowany na stanowisko dyrektora ds. usług operacyjnych w fabryce Philip Morris Polska S.A. w Krakowie, a w roku 1999 awansował na stanowisko członka zarządu, dyrektora działu sprzedaży i dystrybucji w biurze warszawskim.

Od lipca 2002 roku zajmował stanowisko dyrektora generalnego Philip Morris Rumunia w Bukareszcie.

Z dniem 1 kwietnia 2003 r. Jacek Olczak objął stanowisko prezesa zarządu Philip Morris Polska S.A. We wrześniu 2005 Jacek Olczak objął stanowisko wiceprezydenta Philip Morris International na Region Europy Środkowej, a w październiku 2006 r. został mianowany na stanowisko dyrektora zarządzającego na Niemcy i Austrię.  

W 2009 r. Jacek Olczak awansował na stanowisko prezydenta Philip Morris International na region Unii Europejskiej w centrali w Szwajcarii, odpowiadając za zarządzanie działalnością korporacji na terenie UE.

Dołącz do dyskusji: Jacek Olczak dyrektorem finansowym Philip Morris International

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl