SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Więcej kanałów w Szczecinie. Testowy multipleks znów nadaje

We wtorek popołudniu wznowiona została emisja testowego multipleksu Grupy MWE w Szczecinie. Dzięki temu widzowie ze stolicy woj. zachodniopomorskiego i okolic znów oglądać mogą w telewizji naziemnej osiem kanałów należących do tego nadawcy.

Pod koniec czerwca zakończył się proces zmiany standardu naziemnej telewizji cyfrowej na DVB-T2/HEVC, który objął na razie MUX-1 i MUX-2. Multipleksy eksperymentalne powstały, aby przygotować na to odbiorców. Na przełomie maja i czerwca UKE zastanawiał się czy ich dalsze funkcjonowanie ma sens. Nadawcom skończyły wtedy się zgody na prowadzenie emisji próbnych.

Po konsultacjach z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji regulator zdecydował, że multipleksy mogą wrócić, ale nadawcy muszą płacić za pozwolenia. Opłata ta wynosi 40 tys. zł rocznie w przypadku objęciem zasięgiem miasta na prawach powiatu.

Przerwa w emisji multipleksu testowego w Szczecinie trwała cztery i pół miesiąca. Ponowne pozwolenie radiowe na nadawanie obowiązuje od 4 listopada. 15 listopada została wznowiona emisja. Nadajnik ulokowany na szczecińskim wieżowcu Pazim pracuje na kanale 39 z mocą ERP 0,4 kW (wcześniej było to 1 kW).

Osiem nowych kanałów w telewizji naziemnej w Szczecinie

Szczeciński multipleks nadawany jest w technologii DVB-T2. Oglądać można na nim należące do MWE kanały telewizyjne: Power TV HD, Filmax HD, TVC HD, Xtreme TV, Nuta Gold i Junior Music. Te same stacje dostępne są na multipleksie testowym MWE w Katowicach - jego emisja została wznowiona na początku października.

W sierpniu wznowił nadawanie MUX TVS w Katowicach (TVS, TV Republika, Polsat, TV Okazje i Radio Silesia).

Pod koniec września powrócił z kolei multipleks związanej z Polsatem spółki BCAST w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu (Polsat, Nowa TV, TV Okazja, TVRegionalna.pl, TV Republika, EWTN Polska, Stars.TV).

Pozwolenie na emisję eksperymentalną w Elblągu ma też Telewizja Polska, która nadaje lokalną mutację TVP3 Olsztyn.

Dołącz do dyskusji: Więcej kanałów w Szczecinie. Testowy multipleks znów nadaje

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Anda
Padłam ze śmiechu. Serio ktoś te kanały ogląda?
odpowiedź