SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UKE wyjaśnia emisję multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej bez pozwolenia

Do Urzędu Komunikacji Elektronicznej docierały sygnały, że spółka MWE Broadcast prowadzi emisję MUX-L3 z obiektu w Amelinie bez właściwego pozwolenia. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, UKE wszczął postępowanie wyjaśniające. Multipleks lokalny Michała Winnickiego zniknął z eteru.

Tunery i antena do naziemnej telewizji cyfrowej Article

W skład MUX-L3 wchodziły kanały: Antena HD, Filmax, Junior Music, Nuta.TV, Nuta Gold, Power TV, Red Carpet, Stars.TV, TV Okazje, TV Puls, TV Puls 2, TVC i XtremeTV. Z końcem czerwca multipleks lokalny zniknął z Tomaszowa Mazowieckiego i Częstochowy. MWE Broadcast posiadało pozwolenie od UKE na prowadzenie emisji także w Kamieńsku. Do UKE zaczęły jednak docierać sygnały, że emisja nie jest prowadzona z Góry Kamieńsk, tylko obiektu w Amelinie. To miejscowość oddalona o około 11 km od gminy Kamieńsk i 16,5 km od Góry Kamieńsk.

Zobacz także: Naziemna telewizja nie działa? Są miejsca, gdzie można oglądać 100 stacji

Postępowanie wyjaśniające wobec MWE Broadcast

Z decyzji rezerwacyjnej MWE Broadcast wynika, że emisja MUX-L3 mogła być prowadzona na obszarze gmin Poczesna, Częstochowa, Gomunice, Kamieńsk, Kleszczów, Dobryszyce, Lgota Wielka, Bełchatów, Gorzkowice, Wola Krzysztoporska, Rozprza i Tomaszów Mazowiecki. Nie ma wśród nich gminy Radomsko, gdzie leży Amelin. Firma Winnickiego w przypadku MUX-L3 zakończyła współpracę z firmą Emitel, który posiada nadajniki m.in. na Górze Kamieńsk. Na razie obie strony nie doszły do porozumienia. MWE Broadcast wystąpiła też do UKE o pozwolenie na emisję eksperymentalną z Amelina, choć do UKE docierały sygnały, że od miesięcy już jest ona prowadzona.

Właśnie dlatego Urząd wszczął postępowanie wyjaśniające. - Jeżeli chodzi o Amelin, to MWE Broadcast wnioskowało o pozwolenie radiowe do nadawania z tego obiektu, ale z racji tego, że znajduje się ono poza obszarem rezerwacji, to pozytywna decyzja nie została wydana. Prowadzimy postępowanie wyjaśniające w sprawie nadawania z tego obiektu - informuje Wirtualnemedia.pl Witold Tomaszewski, p.o. rzecznik prasowy UKE.

W czwartek zakończono emisję z Amelina. Winnicki nie odpowiada na pytania dotyczące zarzutów UKE i przyszłości MUX-L3. Wcześniej informował, że będzie dążyć do wznowienia nadawania z nowych obiektów po uzyskaniu zgody od UKE. Wszystko wskazuje na to, że MWE Broadcast będzie musiała złożyć wniosek o zmianę decyzji rezerwacyjnej, które uwzględni także nadawanie z gminy Radomsko.

W ostatnim czasie MWE udało się wznowić nadawanie multipleksów eksperymentalnych w Szczecinie i Katowicach. Firmy Winnickiego nadają też MUX-L1 w Jeleniej Górze i okolicach, MUX-L4 (Świdnica, Wrocław). Do szczecińskiej grupy należą także kanały telewizyjne: Antena HD, dostępy w MUX-1 naziemnej telewizji cyfrowej, a także Power TV, Nuta.TV, Nuta Gold, Junior Music, Adventure HD, Home TV, XtremeTV, Filmax, Ultra TV 4K i Top Kids.Winnicki chce również, żeby jego multipleks eksperymentalny pojawił się w Warszawie.

Dołącz do dyskusji: UKE wyjaśnia emisję multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej bez pozwolenia

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Elo
Ma ktoś jakieś wątpliwości względem tego pana?
10 1
odpowiedź
User
oburzające
Czyli nadawał nielegalnie. Trzeba ukarać surowo, bo za chwilę wszyscy chętni by tak nadawali.
7 1
odpowiedź
User
PATRIOTA
No to ja też zaraz uruchomię swój nadajnik DVB-T, tylko proszę mnie nie podkablowywać do UKE!
10 1
odpowiedź