SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

RMF Ukraina nadaje we Lwowie oraz w obwodach tarnopolskim i wołyńskim

Radio RMF Ukraina adresowane do uchodźców rozpoczęło nadawanie swojego programu na terenie Ukrainy. Słychać je we Lwowie oraz w obwodach tarnopolskim i wołyńskim. Oprócz tego stacja produkuje specjalne serwisy informacyjne dla wszystkich zainteresowanych rozgłośni w tym kraju.

RMF Ukraina można słuchać na falach ukraińskiego partnera rozgłośni - Radia Smak: we Lwowie i w obwodzie tarnopolskim na 89,9 FM oraz w obwodzie wołyńskim na 93,7 FM. Na obu częstotliwościach nadawany jest ten sam program, który emitowany jest już w polskich miastach - Przemyślu i Hrubieszowie.

- Porozumieliśmy się z właścicielem Radiem Smak i rozpoczęliśmy transmisję naszego programu na jego częstotliwościach. Dzięki temu dotrzemy z informacjami dla uchodźców do większej liczby mieszkańców Ukrainy zmierzających do Polski - mówi Jarosław Pioterczak, dyrektor programowy RMF MAXXX, nadzorujący projekt RMF Ukraina.

Radio z serwisami po ukraińsku i angielsku

RMF Ukraina zostało uruchomione przez Grupę RMF 2 marca, początkowo w Przemyślu (98,6 FM), a po kilku dniach także w Hrubieszowie (93,3 FM). W programie nadawane są przez całą dobę specjalne serwisy informacyjne po ukraińsku i po angielsku, w których podawane są ważne i przydatne informacje dla uchodźców m.in. na temat zasad przekraczania granicy oraz o ułatwieniach dla uchodźców i możliwości znalezienia pomocy w Polsce. Na antenie nie są emitowane reklamy.

Oprócz tego - na prośbę ukraińskiego regulatora (Narodowej Rady Telewizji i Radiofonii) - RMF Ukraina rozpoczęło produkcję specjalnych serwisów, które będą dostępne za darmo dla wszystkich tamtejszych rozgłośni radiowych. W kilkuminutowych programach w języku ukraińskim podawane są wiadomości na temat sytuacji uchodźców w Polsce - m.in. o uproszczeniach prawnych i ustawowych wprowadzonych przez polskie władze, organizacjach charytatywnych niosących pomoc, możliwościach znalezienia noclegu, podróżowaniu transportem publicznym oraz samochodami, opiece medycznej oferowanej uchodźcom przez państwową służbę zdrowia czy sposobach poszukiwania pracy.

Według badania Radio Track od grudnia 2021 r. do lutego 2022 r. Radio RMF FM miało 30,1 proc. udziału w rynku słuchalności.

Dołącz do dyskusji: RMF Ukraina nadaje we Lwowie oraz w obwodach tarnopolskim i wołyńskim

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
abo
Dobrze, że na Wołyniu.
odpowiedź
User
Nick
RMF jako stacja muzyczna, to nie moja bajka. Ale za newsy i takie akcje jak RMF Ukraina, chapeau bas.
odpowiedź
User
Vateusz
RMF wykonało robotę która należy do Polskiego Radia. To niestety jest kierowane przez niekompetentny zarząd którego jedynym sukcesem jest radio kierowców w DAB. Brawo RMF !!
odpowiedź