SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT przedłużyła koncesje stacjom Eurozetu

Podczas środowego posiedzenia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedłużyła koncesje m.in. dla czterech stacji wchodzących w skład sieci Grupy Radiowej Eurozet. Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że w przypadku jednej z rozgłośni monitoring programowy wykazał nieprawidłowości, dlatego analogiczna decyzja może zostać podjęta w późniejszym terminie. 

KRRiT przedłużyła o 10 lat koncesje dla: Radia Złote Przeboje 92,1 FM  w Bydgoszczy, Radia Złote Przeboje 98,1 FM (Zielona Góra, Góra Wilkanowska), Meloradia Inowrocław (98,1 FM), Chillizet Katowice (93,6 FM), Radia Bogoria z Grodziska Mazowieckiego (94,5 FM), Radia Warta; Września (93,7 FM), Zaniemyśl (95,2 FM) i Jarocin (103,7 FM).

Na razie bez przedłużenia koncesji dla Radia Złote Przeboje Małogoszcz

Opozycyjny członek KRRiT prof. Tadeusz Kowalski informuje Wirtualnemedia.pl, że na razie nie przedłużono koncesji dla Radia Złote Przeboje Małogoszcz. Niekorzystnie wypadł bowiem monitoring programowy stacji. Z badania wynika, że stacja nie realizowała w analizowanym okresie wszystkich zapisów koncesji.

Nadawca został wezwany do przestrzegania wymogów koncesji. Z naszych informacji wynika, że miał tłumaczyć się błędem pracownika w okresie urlopowym. Zobowiązał się do przestrzegania wymaganego czasu przewidzianego dla treści lokalnych. KRRiT wróci do tematu przedłużenia koncesji na jednym z kolejnych posiedzeń. Obecnie obowiązująca wygasa dopiero 23 września 2024 roku.

Do analogicznej sytuacji doszło przed rokiem. Wówczas Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie podjęła w poniedziałek decyzji o przedłużeniu koncesji Radiu Złote Przeboje 90,0 FM z Legnicy. Monitoring stacji miał wykazać, że rozgłośnia nadaje mniej treści lokalnych niż powinna. Koncesję ostatecznie przedłużono w kwietniu br.

W lutym 2019 roku Agora za 40 proc. udziałów Eurozetu zapłaciła 130,7 mln zł. Pod koniec lutego br. Agora kupiła dalsze 11 proc. udziałów Eurozetu, przejmując kontrolę na spółłką. Zapłaciła firmie SFS Ventures 9,17 mln euro. Jak informowaliśmy kilka dni temu, pozostałe 49 proc. udziałów Eurozetu będzie kosztować Agorę minimum 38,75 mln euro. W ramach aneksu do umowy dopłaci też 330 tys. euro za pakiet przejęty w lutym.
 

Dołącz do dyskusji: KRRiT przedłużyła koncesje stacjom Eurozetu

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AI
Pozwolenie na dalszą produkcję kaszanki to powinien chyba wydać SANEPID?
odpowiedź
User
ChatGPT
Szczególnie w przypadku Czylizet zarządzanego przez głównego kaszaniarza, parówę z macro.
odpowiedź
User
ast
Stacja nazywa się Złote Przeboje 93,2 FM. Nie Złote Przeboje Małogoszcz, nie Złote Przeboje Jędrzejów jak podają w RadioTrack, ani nawet Złote Przeboje Kielce jak twierdzi Agora na stronie ZP. Faktem jest, że stacja posiada koncesję na program wyspecjalizowany muzyczny i treści lokalnych do realizacji jest mało. Za koncesją: "Wnioskodawca zaplanował następujące rodzaje audycji (minimalny udział w odsetkach tygodniowego czasu nadawania programu w godz. 600-2300): audycje informacyjne – 5,82% (w tym 4,82% poświęcone tematyce lokalnej); audycje publicystyczne – 7,04% (w całości poświęcone tematyce lokalnej); 
audycje rozrywkowe – 0,5% (w całości realizujące specjalizację programu); 
audycje sportowe – 0,56 % (w całości poświęcone tematyce lokalnej); 
audycje edukacyjne – 0,18% (w całości poświęcone tematyce lokalnej); 
audycje dla dzieci i młodzieży – 0,25% (w całości poświęcone tematyce lokalnej); audycje literackie i formy udramatyzowane – 0,16% (w całości poświęcone tematyce lokalnej);"

Poza tym od 2019-03-12 decyzją rady stacja już nie musi udawać niekieleckiego radia, bo ma wpisane Kielce jako miejsce objęte zasięgiem.
Ciekawe o jakim okresie urlopowym mówimy, skoro w wakacje nie trzeba realizować tematyki lokalnej?
odpowiedź