SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Programy TVP dostępne dla 70 proc. mieszkańców Litwy

Programy telewizyjne TVP są obecnie dostępne na trzykrotnie większym terytorium Litwy niż dotychczas - poinformowało w piątek Litewskie Centrum Radiowo-Telewizyjne. W sieciach telewizji bezpłatnej rozszerzono zasięg programów: TVP Wilno, TVP Polonia, TVP Info, TVP Historia 2, TVP Świat i Biełsat TV.

Article

Według Centrum te programy telewizyjne były kiedyś wysyłane do południowo-wschodniego regionu Litwy, zamieszkanego m.in. przez litewskich Polaków, i były dostępne bezpłatnie dla około 21 proc. ludności kraju.

Obecnie, na mocy zawartego na początku sierpnia porozumienia z Telewizją Polską S.A., programy można już oglądać na 66 proc. terytorium kraju, zamieszkanego przez 70 proc. ludności.

Programy TVP można odbierać za pośrednictwem anten wewnętrznych lub zewnętrznych w Wilnie, Kownie, Kłajpedzie, w rejonach graniczących z Polską, na północy kraju w Możejkach, Jeziorosach oraz na Wileńszczyźnie, gdzie Polacy stanowią większość mieszkańców.

- Szeroka dostępność programów Telewizji Polskiej na rynkach zagranicznych jest jednym z kluczowych celów w strategii spółki - mówi Mateusz Matyszkowicz, członek zarządu TVP.

- W związku z obecnie panującą w naszym regionie sytuacją polityczną, realizowane przez nas działania mają szczególne znaczenie w dotarciu z rzetelną i obiektywną informacją do jak największego grona odbiorców - dodaje.

Wybrane stacje TVP dostępne są także w ofertach ponad 30 litewskich sieci kablowych, w tym u największego operatora – firmy Telia i drugiego największego operatora Cgates. W maju do czterech kanałów Telewizji Polskiej dostępnych na regionalnym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej na Litwie dołączyły TVP World i Biełsat TV.

W ub.r. Telewizja Polska zanotowała 3,89 mln zł przychodów (z czego 2,042 mld zł z abonamentu rtv i rekompensaty) i dodatni wynik netto.

Dołącz do dyskusji: Programy TVP dostępne dla 70 proc. mieszkańców Litwy

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
seba
i na co? po co to komu?
ile tam tych polaków mieszka?
a TVP3 w SD
XXI wiek
3 2
odpowiedź
User
Max
Litewska DVBT jest bardzo skromna o ilość rodzimych kanałów. Nie ma nawet planów przejścia na DVBT2. Zamiast rozszerzać muxy o litewskie kanały, to poszerza się je o kanały z Polski. Dziwna polityka litewskiego regulatora medialnego.
5 0
odpowiedź