SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP World nie nadaje już z dawnego studia Nowa TV. „Tymczasowe rozwiązanie

Studio anglojęzycznego kanału TVP World mieści się już w centrali Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza w Warszawie. Centrum Informacji TVP informuje Wirtualnemedia.pl, że wynajmowanie obiektu ZPR, gdzie mieściła się m.in. Nowa TV, było „tymczasowym rozwiązaniem”.

Studio TVP World w gmachu przy ulicy Woronicza w WarszawieStudio TVP World w gmachu przy ulicy Woronicza w Warszawie

Kanał TVP World ruszył 18 listopada 2021 roku w związku z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej. Zastąpił Poland In, który był nadawany od 11 listopada 2018 roku. Studio i newsroom Poland In mieściły się w głównym gmachu Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza w Warszawie. TVP World było przez blisko rok nadawane ze studia należącego do firmy ZPR Media przy Wale Miedzeszyńskim w Warszawie.

Do momentu przejęcia przez Polsat mieściła się tam Nowa TV. Później studio było okolicznościowo wynajmowane m.in. politykom. Małgorzacie Kidawie-Błońskiej podczas jej nieudanej kampanii prezydenckiej na potrzeby spotu pokazującą fikcyjną stację Kidawa TV i Rafałowi Trzaskowskiemu, który zapowiadał stworzenie ruchu obywatelskiego Wspólna Polska.

TVP World z własnego studia

Od stycznia TVP World nie jest już nadawany ze studia ZPR Media. - Obiekt ZPR przy ul. Wał Miedzeszyński był wykorzystywany przez TVP World jedynie jako tymczasowe rozwiązanie – do czasu przygotowania odpowiednich warunków do nadawania kanału z siedziby TVP. Obecnie TVP World jest nadawany z własnego studia przy ul. J.P. Woronicza - informuje Wirtualnemedia.pl Centrum Informacji TVP.

Powodem wynajmu był brak miejsca na stację newsową w centrali TVP.

- Kiedyś Poland In miał tylko nagrania i te nagrania były w małym Studiu 6 na Woronicza. Poland In został stamtąd wykurzony, kiedy nastała pandemia. Wtedy przez jakiś czas była tak zwana „robota chałupnicza”. Kiedy wiadomo było, że ma powstać TVP World, to przekazano nam do użytkowania halę na Woronicza, w której byliśmy przez parę miesięcy. Mieliśmy prowizoryczne studio. Później musieliśmy szybko stamtąd znikać, bo ta hala miała zostać  wyburzona. Na chwilę, bo tylko na 3 tygodnie wróciliśmy na Woronicza, a później trafiliśmy do studia ZPR, bo na Woronicza brakowało miejsca. Szczególnie brakowało miejsca na studio, które ma nadawać na żywo z newsroomem - wyjaśnia Wirtualnemedia.pl były dziennikarz TVP World.

Kanał TVP World nadaje programy informacyjne, publicystyczne i dokumenty. Stacja jest od końca października dostępna za pośrednictwem MUX-6 naziemnej telewizji cyfrowej. Jej stream można oglądać pod adresem tvpworld.com. Anglojęzyczny kanał Telewizji Polskiej mogą oglądać też odbiorcy naziemni z Austrii, Litwy i Estonii. W Wielkiej Brytanii stacja jest oferowana za pośrednictwem aplikacji HbbTV, natomiast w Stanach Zjednoczonych za pomocą platformy IPTV Sling.

Dołącz do dyskusji: TVP World nie nadaje już z dawnego studia Nowa TV. „Tymczasowe rozwiązanie

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krotek
TVP dno
odpowiedź
User
Alicja
A później trudno się dziwić ze SuperExpress bardzo oszczędnie i niezbyt często atakuje partie rządząca czy niegdyś Kurskiego. Po tym jak ZPR przejął po Mediacotporation produkcje codziennej Jakiej to melodii, otrzymał realizacje Moje życie XXL czy tak jak teraz zlecenia wynajmu studia wymowa Superekspresu podąża w określonym kierunku
odpowiedź
User
Mikołaj
Bo oczywiście TVP nie miało żadnego wolnego studia spośród kilkunastu na Woronicza, pl Powstańców czy w 16 oddziałach terenowych ze musiała sięgnąć po studio garażowe ZPR
odpowiedź