SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Twoje Radio będzie słychać także w Goleniowie

Podczas środowego (8 lutego) posiedzenia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zakończyła postępowanie koncesyjne w sprawie rozszerzenia koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego w Goleniowie. Konkurs wygrała spółka Twoje Radio, która uruchomi w tym mieście rozgłośnię o tej samej nazwie.

- Rada podjęła uchwałę o rozszerzeniu koncesji spółce Twoje Radio ze Stargardu o stację nadawczą w Goleniowie - informuje nas Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT. Chodzi o częstotliwość 101,0 MHz w tym niewielkim mieście (21 tys. mieszkańców) w województwie zachodniopomorskim. Stacja będzie rozpowszechniać program radiowy o zasięgu lokalnym i charakterze uniwersalnym pod nazwą Twoje Radio.

Do konkursu rozpisanego 1 września 2022 r. przez przewodniczącego KRRiT zgłosiły się dwa podmioty. Oprócz zwycięskiej spółki Twoje Radio zainteresowana nadawaniem była także spółka KochamRadio, która planowała uruchomić w Goleniowie radio pod nazwą Super FM Szczecin.

Twoje Radio to lokalna rozgłośnia uruchomiona w maju 2014 r. w Stargardzie. Szefem rozgłośni jest jej założyciel - Jacek Dziakowicz. Przez pierwsze trzy lata stacja nadawała jako Radio Stargard. Wraz z rozszerzeniem zasięgu zmieniono nazwę. Teraz Twoje Radio słychać nie tylko w Stargardzie, ale też w Myśliborzu, Koszalinie i Świnoujściu.

Sporo konkursów radiowych

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji we wrześniu ub.r. rozpisała aż dziewięć konkursów radiowych. Nadawcy mogli powalczyć o częstotliwości radiowe nie tylko w Goleniowie, ale też w Chojnicach, Dębicy, Gródku, Słupsku, Lęborku, Redzie, Skierniewicach i Łowiczu.

Natomiast tuż przed świętami Bożego Narodzenia KRRiT ogłosiła listę kolejnych częstotliwości radiowych przeznaczonych do postępowań koncesyjnych. Znalazły się na niej cztery dawne miasta wojewódzkie: Bydgoszcz z częstotliwością 99,5 MHz, Białystok - 94,8 MHz, Suwałki - 89,4 MHz oraz Elbląg - 106,4 MHz. W każdym z konkursów chodzi o rozpowszechnianie programu radiowego o charakterze uniwersalnym, zawierającym tematykę lokalną dotyczącą wskazanego w ogłoszeniu miasta oraz jego okolic.

Od czterech miesięcy KRRiT obraduje w nowym składzie. Podczas pierwszego posiedzenia, które odbyło się 10 października ub.r., Maciej Świrski został wybrany na przewodniczącego, a Agnieszka Glapiak na wiceprzewodniczącą. Oboje zostali wybrani do KRRiT przez Sejm głosami Prawa i Sprawiedliwości. Prezydent Andrzej Duda zdecydował, że w Radzie zasiadać będzie także była szefowa "Wiadomości" TVP1 Marzena Paczuska i dr hab. Hanna Karp, medioznawca z toruńskiej uczelni związanej z Tadeuszem Rydzykiem. Opozycyjny Senat wybrał prof. Tadeusza Kowalskiego, medioznawcę z Uniwersytetu Warszawskiego.

Dołącz do dyskusji: Twoje Radio będzie słychać także w Goleniowie

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bbi
Trochę dziwnie brzmi to radio, ciężko tego posłuchać dłużej niż 15 minut.
odpowiedź
User
Jacek
Trochę dziwnie brzmi to radio, ciężko tego posłuchać dłużej niż 15 minut.

Rzeczywiście, w streamingu brzmi trochę jak przeciwfaza.
odpowiedź
User
Tom
Bydgoszcz jest miastem wojewódzkim. Jest stolicą Kujawsko-Pomorskiego.
odpowiedź