SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy polski kanał już nadaje w dwóch dużych sieciach kablowych

We wtorek 2 kwietnia Wirtualna Polska uruchomiła Kabaret TV, kanał telewizyjny w pełni poświęcony rozrywce. To pierwsza tego typu stacja w Polsce - jej widzowie będą mogli oglądać swoje kabarety przez 24 godziny na dobę. Kabaret TV trafił do oferty UPC/Play i sieci Toya.

W ramówce Kabaret TV są 3 główne cykle: „Mistrzowie Kabaretu”, „1,2,3…Kabaret!” oraz „Kabaret na żądanie”. Występują w nich znane i lubiane formacje: Kabaret Smile, Kabaret Chyba, Kabaret Hrabi, Nowaki, a także Ani Mru Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Jurki, Czesuaf i Paranienormalni.

- Kanał Kabaret TV powstał w odpowiedzi na rosnącą potrzebę widzów dostępu do telewizyjnej rozrywki. Jako jedyni w Polsce gwarantujemy nieprzerwaną, 24-godzinną dawkę śmiechu, bo wiemy, że Polacy naprawdę kochają żarty i skecze w najlepszym wykonaniu - mówi Agnieszka Gajzler, Managing Director Telewizji WP oraz Content Business Growth Director w Wirtualnej Polsce.

Jak oglądać Kabaret TV?

Stacja Kabaret TV jest dostępna w dekoderach UPC na pozycji 44, dekoderach Play na pozycji 53 oraz dekoderach Toya na pozycji 47. Stworzono również specjalną stronę internetową - kabarettv.pl, na której można znaleźć m.in. szczegóły dotyczące ramówki i programów. Wiele na to wskazuje, że wkrótce zasięg techniczny Kabaret TV będzie większy. Z dokumentów koncesyjnych opublikowanych przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji wynika, że stacja może trafić też do Canal+ i T-Mobile (Magenta TV).

Kabaret TV to druga, obok Telewizji WP, stacja należąca do Wirtualnej Polski Media. Start nowego kanału wspiera kampania marketingowa, prowadzona w social mediach (Facebook, Instagram, Tik tok), na platformie Youtube, w kinach i radiu oraz na nośnikach zewnętrznych, m.in. na dworcach i w siłowniach. Kampanię, we własnych zakresie, przygotował zespół marketingu WP.

Na stronie internetowej KRRiT można przeczytać, że Kabaret TV ma mieć charakter wyspecjalizowany - rozrywkowy. Będzie nadawany przez 24 godziny na dobę i skierowany do ogółu widzów, ze szczególnym uwzględnieniem osób w wieku 16-59 lat. Audycje rozrywkowe zajmą nie mniej niż 72,5 proc. tygodniowego, jak i miesięcznego czasu nadawania w godz. 6.00-23.00. Koncesja pozwalająca na nadawanie w sieciach telekomunikacyjnych jest tańsza niż satelitarna, dlatego kosztowała 2762 zł. Obowiązuje od 13 marca br. do 12 marca 2034 roku.

- W programie „Kabaret TV” emitowane będą kabarety, audycje satyryczne oraz skecze. Zgodnie z deklaracjami Wnioskodawcy, w audycjach rozpowszechnianych w programie prezentowane będą największe gwiazdy polskiego, współczesnego kabaretu oraz szerokie spektrum polskiego środowiska kabaretowego. Audycje powtórkowe zajmą 90 proc. tygodniowego czasu nadawania programu. Wnioskodawca przewiduje, że audycje wytworzone pierwotnie w języku polskim  mają wypełnić 40 proc. a audycje europejskie 51 proc. kwartalnego czasu nadawania programu. Zadeklarowany przez Wnioskodawcę ww. udział procentowy jest zgodny z wymaganiami ustawy o radiofonii i telewizji w tym zakresie - czytamy w koncesji wydanej przez KRRiT.

Wirtualna Polska rozwija ofertę FAST

Kabaret TV wystartował jako kanał FAST (bezpłatny, z reklamami, oferowany w streamingu) na platformie Pilot WP latem 2022 roku. Od kilku miesięcy Wirtualna Polska zamiast tej stacji nadaje kanał Karuzela Śmiechu. Firma wystąpiła wówczas o koncesję do KRRiT, która pozwoli na emisję Kabaret TV w sieciach kablowych i serwisach streamingowych. Uchwałę w tej sprawie KRRiT przyjęła na posiedzeniu na początku marca.

Za pośrednictwem serwisu streamingowego Pilot WP można oglądać kanały FAST od Wirtualnej Polski. Są to: wspomniana wcześniej Karuzela Śmiechu (kabarety), Patronite Podróże, Glina TV (serial „Policjanci z sąsiedztwa”, który przybliża widzom pracę funkcjonariuszy z dala od zgiełku dużych miast), Pilot w Domu (pokazuje program „Pomysł na dom” o metamorfozach domów, standardowych projektach, nowoczesnym budownictwie), Auto Pilot (recenzje różnych marek i modeli samochodów ) i od niedawna Benchmark TV (porady, gadżety i trendy w świecie elektroniki). Z listopadowych zapowiedzi firmy wynika, że po starcie Benchmark TV, w 2024 roku do Pilot WP może dołączyć jeszcze 5 darmowych stacji telewizyjnych.

Wirtualna Polska Media poza portalami internetowymi, jest nadawcą kanału WP, który wchodzi w skład ogólnopolskiego MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej. Jego koncesja wygasa 13 stycznia 2026 roku. Do spółki Open FM należy z kolei WP Radio. Nadaje za pośrednictwem multipleksów lokalnych DAB+ w Warszawie, Tarnowie, Poznaniu, Toruniu, Rzeszowie, Katowicach oraz Częstochowie.

Dołącz do dyskusji: Nowy polski kanał już nadaje w dwóch dużych sieciach kablowych

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bredny
Telewizja nadaje już tylko dla pokolenia 55+
odpowiedź
User
Gal
O rany, to teraz już nie 1000 razy ten sam kabaret, a 100 000? Porzy gać się można.
odpowiedź
User
Opinia
Miałbym większy szacunek do tego projektu, gdyby nadawca miał jakieś większe ambicje (ale to raczej mało prawdopodobne w przypadku projektów Wirtualnej Polski).
Np. w szerszy sposób pokazał rynek kabaretowy w Polsce:
- jak ten przemysł wygląda od kulis (reportaże, wywiady)
- aktualności (info o nowych trasach/programach kabaretów i zbliżających się występach; gdzie warto się wybrać)
- przegląd sceny stand-uperskiej
- pokazał autentyczne występy w klubach
- zaprezentował historyczne kabarety, kultowe archiwalne występy (np. Kabaret Starszych Panów, Kabaret Tey itd.)

A także pokazał również jak wygląda scena kabaretowa w innych krajach
odpowiedź