SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat najlepiej oceniany. TVP z przewagą opinii negatywnych

Polsat jest najlepiej ocenianą stacją spośród głównych telewizji w Polsce - wynika z najnowszego badania CBOS. Nieco gorszy wizerunek ma TVN, zaś jedynie w przypadku Telewizji Polskiej oceny negatywne przewyższają oceny pozytywne.

Dorota Gawryluk; fot. PolsatDorota Gawryluk; fot. Polsat

72 proc. badanych ocenia działalność Polsatu pozytywnie, to wzrost o 4 pkt. proc. w porównaniu do wyników badania przeprowadzonego przez CBOS w ubiegłym roku. Pozytywnie o Polsacie wypowiadają się Polacy niezależnie od preferowanych opcji politycznych. O 2 pkt proc. zmniejszył się jednocześnie odsetek ocen negatywnych tej  stacji i wynosi  8 proc.

Na drugim miejscu w rankingu znalazł się TVN, który pozytywnie ocenia 61 proc. badanych - to wzrost o 5 pkt proc. Negatywnie o działalności TVN wypowiedziało się niemal 20 proc. pytanych osób - rok wcześniej było to 23 proc.

Aż 43 proc. badanych negatywnie ocenia działalność TVP

Najgorzej oceniana jest Telewizja Polska, która jako jedyna ma więcej ocen negatywnych niż pozytywnych. Aż 43 proc. badanych negatywnie ocenia działalność telewizji publicznej, to o 1 pkt proc. mniej niż rok temu, gdy udział negatywnych opinii był najwyższy w historii badania prowadzonego cyklicznie przez CBOS od 1997 roku. Pozytywnie TVP oceniło 40 proc. pytanych - to tyle samo ile rok wcześniej.

Warto dodać, że udział ocen negatywnych w przypadku TVP do wiosny 2014 roku utrzymywał się w przedziale 10-20 proc. Kolejny sondaż realizowano dopiero wiosną 2016 roku, już po powołaniu nowych władz TVP (prezesem został wtedy Jacek Kurski), które pociągnęły za sobą ogromne zmiany w firmie, zwłaszcza programach informacyjnych i publicystycznych. Wtedy negatywnych ocen Telewizji Polskiej było już 20 proc., potem ich udział wzrósł do ok. 30 proc.

Badanie zostało przeprowadzone przez CBOS od 28 marca do 7 kwietnia 2022 roku na próbie liczącej 1030 osób.

Dołącz do dyskusji: Polsat najlepiej oceniany. TVP z przewagą opinii negatywnych

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dr nauk
Czy ktoś oprócz emerytów ogląda jeszcze w Polsce telewizję?
odpowiedź
User
takije
dr nauk Ja.
Polsat z neutralnością i obiektywnością ma tyle wspólnego co ja w byciu księdzem
odpowiedź
User
Eeech ta wasza wolność słowa
Wirtualne Media które kasują niewygodne komentarze są pewnie wzorem rzetelności tak samo jak TVN który wyłącza zaproszonego gościa bo miał inne POglądy
odpowiedź