SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Poczta przyjęła 300 tys. wniosków o bon na odbiornik cyfrowy. W placówkach można kupować dekodery

300 tys. przyjętych wniosków o dofinansowanie zakupu odbiornika cyfrowego i blisko 30 tys. sprzedanych urządzeń – taki bilans przedstawiła Poczta Polska w czwartek, po niespełna trzech miesiącach od funkcjonowania bonu, mającego pomagać w kupnie sprzętu. Od 19 maja br. goście urzędów pocztowych i filii złożyli blisko 150 tysięcy wniosków.

Article

Poczta Polska uruchomiła obsługę wniosków 21 marca br., w związku ze zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Dofinansowanie do zakupu odbiorników cyfrowych uzależnione jest od rodzaju odbiornika i wynosi 250 zł w przypadku telewizora i 100 zł w przypadku dekodera.

Kupno odbiorników jest możliwe już w ponad 2600 punktach sprzedaży zlokalizowanych w całej Polsce. – Placówki pocztowe to pierwszy wybór osób, które pragną uzyskać dofinansowanie do zakupu odbiornika. Wielu klientów pytało pracowników punktów pocztowych o możliwość zakupu dekodera na miejscu. Wyszliśmy naprzeciw tym oczekiwaniom i wprowadziliśmy takie urządzenie do oferty. Dzięki temu rozwiązaniu klienci mogą uzyskać bon i zakupić dekoder, bez konieczności odwiedzania innych sklepów – komentuje Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Wnioskowanie o świadczenie na zakup odbiornika cyfrowego możliwe jest albo przez internet, za pośrednictwem strony albo w placówkach Poczty Polskiej, zlokalizowanych na terenie całego kraju. Zdecydowanie najpopularniejszym wśród Polaków sposobem na uzyskanie świadczenia na zakup odbiornika cyfrowego, umożliwiającego odbiór telewizji naziemnej w wersji DVB-T2/HEVC, jest wizyta w urzędzie pocztowym albo jego filii.

Przejście na DVB-T2/HEVC w czterech etapach

W Polsce przejście ze standardu DVB-T na DVB-T2/HEVC odbywa się regionalnie, w czterech etapach. Pierwsze przełączenia rozpoczęły się 28 marca w województwach dolnośląskim i lubuskim. Ostatnie przełączenie nastąpi 27 czerwca. Zakup odbiorników jest możliwy już w ponad 2600 punktów sprzedaży zlokalizowanych w całej Polsce. To m.in. popularne sieci ze sprzętem RTV-AGD, takie jak MediaMarkt, RTV Euro AGD, Mediaexpert, Neonet, ale też platformy aukcyjne (Allegro).

Pierwszy etap - od 28 marca 2022 r. – dotyczył województw dolnośląskiego i lubuskiego. Drugi etap - od 25 kwietnia 2022 r. - województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego, trzeci - od 23 maja 2022 r. – łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego, zaś czwarty, od 27 czerwca 2022 r. - województw: lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego.

Dołącz do dyskusji: Poczta przyjęła 300 tys. wniosków o bon na odbiornik cyfrowy. W placówkach można kupować dekodery

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PiS won
Abonament na TVPiS gratis
odpowiedź
User
miki
Chyba sobie kupie nowy telewizorek jak odaja 250 zl mojego podatku. Dla pewnosci, zeby nie czepiali sie o abonament rtv, to poprosze rodzicow zeby na siebie wzieli ten kod, bo sa juz zwolnieni z abonamentu :)
odpowiedź
User
Afi8fafis
I nie tylko dekodery.
Są krzyżówki, święte obrazki, świeczki, zaproszenia, książki o świętych, cukierki, batoniki...

Ostatnio wszedłem na pocztę i pomyślałem, że to zwykły kiosk ruchu.
odpowiedź