SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jakie są najpopularniejsze serwisy tematyczne?

Prezentujemy wrześniowe zestawienie najpopularniejszych witryntematycznych w Polsce (badanie Megapanel PBI/Gemius).

Jakie są najpopularniejsze serwisy tematyczne?

Kto liderem w dwunastu kategoriach tematycznych m.in. biznes,turystyka czy informacja? Oto dane z badania Megapanel PBI/Gemiusza wrzesień 2007.

INFORMACJE, PUBLICYSTYKA, MEDIA


NazwaUżytkownicy (real users)Liczba odsłonZasięg
1Onet.pl - Serwisyinformacyjne556055528548634340,27%
2Wirtualna Polska - Serwisyinformacyjne360854511518602826,13%
3Gazeta.pl - Serwisyinformacyjne28509957933724120,65%
4INTERIA.PL - Serwisyinformacyjne25846128032996018,72%
5TVP14767212458368110,69%
6naszemiasto.pl1291762116016269,35%
7o2.pl - Serwisyinformacyjne1103634122903577,99%
8stacje TVN-tvn24.pl970454286772997,03%
9dziennik.pl791343205707055,73%
10rzeczpospolita.pl609533114015574,41%
11stacje TVN-TVN59601658191464,32%
12opoka.org.pl57671659664074,18%
13Grupa RMF FM55627158398684,03%
14Grupa Media Regionalne552759166169494,00%
15wiadomosci24.pl52180518544573,78%
16gildia.pl39156322721592,84%
17Polsat39006824987862,82%
18n.pl38309830539832,77%
19um.warszawa.pl37173935216542,69%
20trojmiasto.pl342359108637122,48%

BIZNES, FINANSE, PRAWO
Wysoką pozycję zajmuje serwis Wirtualnemedia.pl, który uplasowałsię na 10. miejscu.


NazwaUżytkownicy (real users)Liczba odsłonZasięg
1Onet.pl - Serwisybiznesowe26413877045590919,13%
2Wirtualna Polska - Serwisybiznesowe17721973125051312,83%
3Money.pl - Serwisybiznesowe14657702245012710,61%
4INTERIA.PL - Serwisybiznesowe13845972912686810,03%
5Bankier.pl - Serwisybiznesowe1254636354373539,09%
6Gazeta.pl - Serwisybiznesowe90045176298756,52%
7egospodarka.pl-egospodarka.pl -pozostałe79942533326345,79%
8INFOR.pl677859101907954,91%
9Grupa Wolters KluwerPolska*66898650116074,84%
10wirtualnemedia.pl49248124143163,57%
11nf.pl (nowoczesnafirma)36066310425922,61%
12Grupa mr35748112419352,59%
13Grupa inwestycje.pl - częśćgłówna32265417738612,34%
14Grupa e-prawnik.pl32158216979612,33%
15IDG - Serwisy biznesowe2808948822912,03%
16Platnosci27785011283882,01%
17M223681010896991,71%
18podatki.pl20763917330881,50%
19forbes.com20241451250101,47%
20biznesforum.pl2007066422421,45%


KULTURA I ROZRYWKA


NazwaUżytkownicy (real users)Liczba odsłonZasięg
1Onet.pl - Serwisyrozrywkowe632917386689320245,83%
2youtube.com481786428351143434,89%
3o2.pl - Serwisyrozrywkowe438348933716444231,74%
4Wirtualna Polska - kultura irozrywka411514423508368229,80%
5INTERIA.PL - Serwisyrozrywkowe316061674504617622,89%
6imageshack.us21128751734413315,30%
7GrupaMedousa.pl-fotosik.pl19604332980541214,20%
8Gazeta.pl - Serwisyrozrywkowe16966364662728412,29%
9filmweb.pl16900634602980012,24%
10gry.pl156749919891576911,35%
11maxior.pl1225425359766168,87%
12gry-online.pl1170013355995728,47%
13emuzyka.pl1127230110400258,16%
14teksty.org971538171407327,04%
15poszkole.pl879010806416246,37%
16mojegry.pl876011536840586,34%
17Google-google.pl-google.pl - serwisvideo805620163052085,83%
18zylom.com795340137460875,76%
19milanos.pl739027184779665,35%
20Stopklatka71063246378355,15%


MOTORYZACJA


NazwaUżytkownicy (real users)Liczba odsłonZasięg
1otoMoto278590719353141120,17%
2INTERIA.PL - Serwisymotoryzacyjne15498494109706111,22%
3Grupa Gratka - Serwisymotoryzacyjne1119497995908308,11%
4Onet.pl - Serwisymotoryzacyjne1060571251810417,68%
5Wirtualna Polska - Serwisymotoryzacyjne863307195034786,25%
6mobile.de514139585145173,72%
7o2.pl - Serwisymotoryzacyjne45676244760383,31%
8Gazeta.pl - Serwisymotoryzacyjne43715839422743,17%
9autocentrum.pl43667885425383,16%
10www.auto.pl42323658786573,06%
11GrupaTrader-autotrader.pl41016879686082,97%
12scigacz.pl34540629269022,50%
13V10.pl33431922985522,42%
14Bankier.pl-mojeauto.pl31120350313782,25%
15AutoScout24299478338918102,17%
16autogielda.pl285895152121312,07%
17motonews.pl19155225252151,39%
18automix.pl14402024944071,04%
19autogaleria.pl14283910099791,03%
20emoto.com.pl12783026572960,93%

BUDOWNICTWO I NIERUCHOMOŚCI


NazwaUżytkownicy (real users)Liczba odsłonZasięg
1Gazeta.pl - Budownictwo inieruchomości928619144625226,72%
2Grupa Murator*57549291488584,17%
3GrupaGratka-gratka.pl-gratka.pl/dom531422383353733,85%
4otoDom41420066624023,00%
5szybko.pl32775476692322,37%
6GrupaTrader-domiporta.pl28389579656662,06%
7oferty.net25057842067571,81%
8Onet.pl - Budownictwo inieruchomości24985397990691,81%
9skyscrapercity.com20347933522821,47%
10Money.pl-dom.money.pl15986722629121,16%
11Grupa e-budownictwo.pl13223311518990,96%
12Wirtualna Polska - Budownictwo inieruchomości12824428438930,93%
13budujemydom.pl12791315368740,93%
14INTERIA.PL - Budownictwo inieruchomości12382531150460,90%
15citydom24.pl1145758128890,83%
16krn.pl9778216247570,71%
17homer.pl933515106860,68%
18mieszkaniowy.com876447939890,63%
19dom.pl757475251240,55%
20architekci.pl728594732670,53%

EDUKACJA


NazwaUżytkownicy (real users)Liczba odsłonZasięg
1wikipedia.org558912617189503440,47%
2Onet.pl - Serwisyedukacyjne27246603083526019,73%
3sciaga.pl23554952309747217,06%
4interklasa.pl88228091777816,39%
5wikimedia.org86886063790256,29%
6bryk.pl76367842826995,53%
7ang.pl70343992509375,09%
8translate.pl698912103911055,06%
9ling.pl588903136052854,26%
10INTERIA.PL - Serwisyedukacyjne57773544989454,18%
11scholaris.pl56333362642484,08%
12klp.pl54313666943273,93%
13szkolnictwo.pl52307920023373,79%
14nauka.pl46194015128033,35%
15Gazeta.pl - Serwisyedukacyjne44411734711703,22%
16literka.pl41890925464903,03%
17shvoong.com39547226256662,86%
18getionary.pl34615167513452,51%
19historycy.org3394437542172,46%
20wiw.pl33487111804702,42%


SPORT


NazwaUżytkownicy (real users)Liczba odsłonZasięg
1Onet.pl - Serwisysportowe337176517592321624,42%
2Wirtualna Polska - Serwisysportowe21740385786406615,74%
3Gazeta.pl - Serwisysportowe1103314270072487,99%
4INTERIA.PL - Serwisysportowe980098240444907,10%
5sfd.pl58011748911684,20%
690minut.pl391702151917322,84%
7livescore.com228292244400221,65%
8sportowefakty.pl187706107085481,36%
9sports.pl15503224182001,12%
10andegrand.pl13842846530151,00%
11fit.pl1272875316100,92%
12legialive.pl12300649648480,89%
13livesports.pl115569106140030,84%
14pilkanozna.pl10945550296260,79%
15pzpn.pl10472111799220,76%
16kadra.pl9931524272320,72%
17wislakrakow.com9849760454240,71%
18livescore.pl9720329714560,70%
19kulturystyka.pl937262504660,68%
20nasinajlepsi.pl925834661420,67%


STYL ŻYCIA


NazwaUżytkownicy (real users)Liczba odsłonZasięg
1Onet.pl - Styl życia314622213989701122,78%
2o2.pl - Styl życia298365916434281421,61%
3Wirtualna Polska - Stylżycia262272615004594918,99%
4Gazeta.pl - Styl życia24990735612584918,10%
5INTERIA.PL - Styl życia18378194176113113,31%
6wizaz.pl942650171811016,83%
7we-dwoje.pl50714141459803,67%
8kozaczek.pl499593105717723,62%
9korba.pl49702031427413,60%
10polki.pl47603955477983,45%
11bajo.pl45351430541533,28%
12dlastudenta.pl43750671756693,17%
13resmedica.pl4234578710213,07%
14mediweb.pl38697611371482,80%
15studentnews.pl37903324916032,74%
16kreskowka.pl346535173360292,51%
17gotowanie.wkl.pl33720254784382,44%
18Platforma Kobieta.pl28858336404202,09%
19smaczny.pl27299828643681,98%
20przychodnia.pl2553519012541,85%

TURYSTYKA


NazwaUżytkownicy (real users)Liczba odsłonZasięg
1Onet.pl - Serwisyturystyczne17181421666439112,44%
2szukacz.pl-szukacz.pl -mapy126659543564379,17%
3eholiday.pl57440740096454,16%
4rozklady.com.pl56142593635804,07%
5Google-google.com-google.com -serwisy-google.com - mapy4576699474283,31%
6Wirtualna Polska - Serwisyturystyczne45343339994423,28%
7odleglosci.pl42140817871493,05%
8Grupa Travelplanet.plSA38590047378432,79%
9Grupa Wakacje.pl34705177766662,51%
10targeo.pl32180412197992,33%
11INTERIA.PL - Serwisyturystyczne24320518073661,76%
12Gazeta.pl - Serwisyturystyczne23279922971461,69%
13map24.com2298727019631,66%
14booking.com20875612942551,51%
15odyssei.pl1914809140321,39%
16mapki.pl1816495132411,32%
17Grupa nocowanie.pl18062420229891,31%
18Grupa Easygo.pl15319234541141,11%
19mapa.scs.pl1351882521040,98%
20emeteor.pl1167445138170,85%

NOWE TECHNOLOGIE


NazwaUżytkownicy (real users)Liczba odsłonZasięg
1IDG - Nowe technologie29627442088818021,45%
2dobreprogramy.pl14715552547190010,66%
3Wirtualna Polska - Nowetechnologie1412178966268410,23%
4wapster.pl1335039194873009,67%
5rapidshare.com1147244259205878,31%
6frazpc.pl110872946563238,03%
7torrenty.org1033755507161817,49%
8instalki.pl101790457729717,37%
9INTERIA.PL - Nowetechnologie101322887306617,34%
10programosy.pl80961846111605,86%
11download.net.pl69361754696925,02%
12pclab.pl66812277649644,84%
13Grupa Medousa.pl-sms.pl65169942380154,72%
14pcformat.com.pl60322621289144,37%
15telepolis.pl60151868089384,36%
16pobieralnia.pl57904766946584,19%
17programs.pl57669725882494,18%
18elektroda.pl55831977560084,04%
19sourceforge.net53301431712613,86%
20bramkasms.pl50732376962583,67%

PRACA


NazwaUżytkownicy (real users)Liczba odsłonZasięg
1Gazeta.pl - Praca15880193827661311,50%
2Pracuj.pl14177453023739410,27%
3infopraca.pl737760252400875,34%
4jobpilot.pl55777268682404,04%
5Wirtualna Polska -Praca52589049453493,81%
6Money.pl - Praca48555048396453,52%
7GrupaGratka-gratka.pl-gratka.pl/praca450120117244213,26%
8praca.pl34183562372412,48%
9egospodarka.pl-praca.egospodarka.pl30194932341722,19%
10Grupa praca.info29328921084362,12%
11Onet.pl - Praca19809553607011,43%
12jobs.pl16304619329621,18%
13INTERIA.PL - Praca13627920530620,99%
14pracanowo.pl1285917538850,93%
15szybkopraca.pl1213058320950,88%
16jobrapido.pl1196597243270,87%
17epraca.com.pl1123587600230,81%
18hrc.pl1110306332730,80%
19hrk.pl962146396140,70%
20twojecv.pl961023672060,70%



SPOŁECZNOŚCI


NazwaUżytkownicy (real users)Liczba odsłonZasięg
1Onet.pl - Społeczności359884712752445826,06%
2Moja Generacja297795712129668021,57%
3Gazeta.pl -Społeczności26016676825783818,84%
4Grupa Fotka.pl-fotka.pl2582970197110662718,70%
5Wirtualna Polska -Społeczności17006432993497512,32%
6INTERIA.PL -Społeczności15903665734341411,52%
7Google-blogger.com14566981133091710,55%
8peb.pl1199548309459958,69%
9grono.net10001874753282247,24%
10nasza-klasa.pl9293423914729516,73%
11photoblog.pl9136201846284366,62%
12o2.pl - Społeczności89222996093756,46%
13wordpress.com64077235342154,64%
14epuls.pl6195295727280304,49%
15odpowiedz.pl53980013271033,91%
16mylog.pl38788275859872,81%
17forumowisko.pl36069819101332,61%
18goldenline.pl-goldenline.pl -serwis241304225591011,75%
19Pino.pl - serwisyspołecznościowe22828214355501,65%
20pun.pl22113961620331,60%

Źródło: Megapanel PBI/Gemius, wrzesień 2007 agregatautoryzowany przez Gemius SA
Liczebność próby: N=18866. Grupa objęta badaniem 7+. Do badaniawykorzystano dane o strukturze demograficznej pochodzące z badaniaNetTrack Millward Brown SMG/KRC.
Zestaw kategorii tematycznych został ustalony i zaakceptowany przezRadę Badania Megapanel PBI/Gemius.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jakie są najpopularniejsze serwisy tematyczne?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl