SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jakub Kurasz dyrektorem doradztwa biznesowego w PwC. 19 osób przeszło z Roland Berger

Do działu doradztwa biznesowego firmy doradczej PwC dołączyło 19 osób z polskiego oddziału Roland Berger Strategy Consultants, specjalizujących się w doradztwie strategicznym oraz usługach dla sektora FMCG oraz handlu detalicznego (retail).

 

Article

Wraz z rozszerzeniem zespołu doradztwa biznesowego PwC, w gronie partnerów firmy znajdą się Krzysztof Badowski i Maciej Korzeniowski, wcześniej partnerzy Roland Berger w Polsce.

W PwC Krzysztof Badowski stanie na czele zespołu dóbr konsumenckich i handlu detalicznego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, analogicznie do roli pełnionej w Roland Berger Strategy Consultants. Dodatkowo będzie także liderem grupy doradztwa strategicznego na polskim rynku, która ma za zadanie wspomagać dział transakcji PwC w zakresie doradztwa strategicznego na etapie przed- i potransakcyjnym.

Badowski posiada 15-letnie doświadczenie w doradztwie strategicznym. Poza Roland Berger Strategy Consultants, gdzie był partnerem zarządzającym, pracował także w Kolaja&Partners i KPMG. Z Roland Berger związany był 7 lat, kierował projektami doradczymi dla firm FMCG oraz detalistów na polskim rynku, a także w Rosji, na Ukrainie i w Czechach. Posiada również doświadczenie we współpracy z funduszami private equity oraz w doradztwie transakcyjnym. Jest absolwentem studiów MBA na Kellogg School of Management oraz Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim.

Maciej Korzeniowski w PwC wzmocni praktykę doradztwa w zakresie transformacji przedsiębiorstw w Europie Centralnej i Wschodniej oraz wejdzie w skład zespołu oferującego usługi dla klientów z sektorów: elektroenergetyka i sektor paliwowy.

Korzeniowski posiada 15-letnie doświadczenie w doradztwie strategicznym, w tym m.in. w transformacji przedsiębiorstw, zmianach modeli operacyjnych i tworzeniu nowych strategii dla firm z sektora energetycznego, paliwowego, telekomunikacyjnego oraz mediów. Doradzał także funduszom private equity w transakcjach. W Roland Berger, gdzie pracował 8 lat, pełnił funkcję partnera oraz wiceszefa regionalnego zespołu ds. energetyki. Wcześniej związany był z IBM Global Services jako dyrektor ds. sektora telekomunikacji. Karierę zaczynał w PwC. Jest doktorem ekonomii Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiował na Oxford University i Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

W skład działu doradztwa biznesowego PwC wejdzie także m.in. Jakub Kurasz, który obejmie w nim funkcję dyrektora i będzie się zajmował doradzaniem klientom w budowaniu strategii komunikacji i wzmacnianiu ich pozycji na rynku.

Kurasz wcześniej był dyrektorem ds. rozwoju w Roland Berger Strategy Consultants oraz redaktorem naczelnym "Gazety Giełdy Parkiet" i zastępcą redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej" .

W ostatnich dniach PwC na świecie połączyło także siły z firmą Booz & Company, specjalizującą się w doradztwie strategicznym. Stając się częścią PwC, Booz & Company zmieniła nazwę na Strategy&, która będzie używana obok nazwy i marki PwC.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jakub Kurasz dyrektorem doradztwa biznesowego w PwC. 19 osób przeszło z Roland Berger

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
JD
Gratulacje Kuba!
13 9
odpowiedź
User
Witek Ssprytek
Masz może jako robotę dla mnie?
11 8
odpowiedź
User
rzepa
powodzenia Panie Jakubie, trzymamy kciuki
10 8
odpowiedź