SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jan Dworak: W tym roku przychody z abonamentu równie wysokie jak w 2012

W tym roku przychody z abonamentu będą na zbliżonym poziomie do wyniku z 2012 roku. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak powiedział w TVP Info, że udało się zatrzymać negatywny trend spadających wpływów z abonamentu.

Zdaniem przewodniczącego KRRiT, przyczyniły się do tego akcja informacyjna o abonamencie w mediach publicznych oraz skuteczniejsze działanie Poczty Polskiej i aparatu kontroli skarbowej w jego ściąganiu.

W ocenie Jana Dworaka, upolitycznienie i komercjalizacja to dwa największe zagrożenia mediów publicznych. Przewodniczący KRRiT pochwalił również ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego za chęć zmian w sposobie pobierania abonamentu i pójścia w stronę rozwiązań niemieckich. - To system, w którym nie płaci się za posiadanie odbiornika i odbieranie programu tylko za kwalifikowaną usługę jaką jest dostarczanie programu mediów publicznych - mówił Jan Dworak.

Zgodnie z obliczeniami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, wpływy z abonamentu za 2012 rok wyniosły 563 miliony złotych. Początkowo Krajowa Rada zakładała, że będzie to kwota rzędu 470 milionów złotych.

Dołącz do dyskusji: Jan Dworak: W tym roku przychody z abonamentu równie wysokie jak w 2012

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tOmI
Zgadza sie. Ustawianie mediów pod swoje interesy wychodzi Dworakowi lepiej niż pisanie ustaw. Powinien doradzić Zdrojewskiemu, jak je odpolitycznić.
odpowiedź
User
ogłoszenia, różne AAAaaa
Apolityczny politruk Unii Demokratycznej doradzi jak fingować konkursy na prezesa TVP. Apolityczny prezes TVP doradzi jak fingować konkursy na dyrektorów poszczególnych anten wyznaczonych przez apolitycznego ministra. Apolityczny politruk, chwilowo w KRRiTV, doradzi kandydata na kapustę, pisemnie donoszącą na podwładnych. Apolityczny politruk doradzi, które seriale trzeba kupować w jego firmie, aby program TVP był jeszcze lepszy od obecnego. Apolityczny politruk wyda koncesje swoim byłym, nielegalnym dyrektorom bez dyplomów. Apolityczny politruk doradzi jak wyprowadzić produkcję z TVP do swoich spółek. Apolityczny minister doradzi jak we Wrocławiu uprawiają politykę. Apolityczny politruk...
odpowiedź
User
ekonomia polityczna
Nasza telewizja nie ma za co kupić naszych produkcji. Nasi koledzy wprowadzą nowy podatek i już,
odpowiedź