SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Jan Pospieszalski: Poproszę Brauna o listę z nazwiskami osób, które można zapraszać do TVP

- Rzecznik TVP Jacek Rakowiecki potwierdza, że w Telewizji Polskiej prowadzone są zapisy na nazwiska - mówi nam Jan Pospieszalski, prowadzący program „Bliżej” w TVP Info. - Oczekuję od prezesa Juliusza Brauna wyjaśnień.

Jan Pospieszalski, fot. TVP Article

Jak już podawaliśmy, emisja odcinka programu Jana Pospieszalskiego „Bliżej” w miniony czwartek została odwołana. Jednym z jego gości miał być Jacek Karnowski, na co kierownictwo stacji nie chciało się zgodzić. - TVP Info uznało obecność Jacka Karnowskiego w jej studiu zaledwie dwa dni po pogrzebie Andrzeja Turskiego za co najmniej wysoce niestosowną - podał Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP (więcej na ten temat).

>>> Michał Karnowski: TVP ma przeprosić za kłamstwa o Jacku

To efekt tego, że należące do spółki Fratria (Jacek Karnowski jest w niej naczelnym tygodnika "W Sieci", a jego brat Michał jest członkiem zarządu) serwisy wSumie.pl i wPolityce.pl opublikowały w grudniu ub.r. informację o tym, jakoby Andrzej Turski był pijany na wizji.  TVP uznała, że oba portale „dopuściły się niedawno wyjątkowo niegodnego zachowania wobec Andrzeja Turskiego, drastycznie łamiąc zasady etyki dziennikarskiej” i wytoczyła procesy  naczelnym obu serwisów (dowiedz się więcej).

Zdaniem Jana Pospieszalskiego, rzecznik TVP jest „funkcyjnym pracownikiem”, który po prostu wykonuje polecenia. - Ten komunikat potwierdza, że w Telewizji Polskiej prowadzone są zapisy na nazwiska - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl dziennikarz. W czwartek próbował w tej sprawie bezskutecznie interweniować u prezesa Telewizji Polskiej Juliusza Brauna.

W piątek do spotkania również nie doszło. Pospieszalski mówi nam, że nadal chce się skontaktować z Juliuszem Braunem. - Będę próbował spotkać się z prezesem Braunem po weekendzie. Oczekuję rozmowy i dialogu, wyjaśnienia tej decyzji. Dlatego kieruję się do prezesa - tłumaczy Jan Pospieszalski. - Poproszę go o listę z nazwiskami osób, które można zapraszać do Telewizji Polskiej. Jeśli do spotkania nie dojdzie to wyślę list - dodaje.

>>> „TVP nie dla Karnowskich, aż nie przeproszą za świństwo wobec Turskiego”

Dziennikarz zaprzeczył również, że program „Bliżej” całkowicie znika z anteny. - Nic nie wskazuje na to, że kolejnego odcinka nie będzie - wyjaśnia.

Pospieszalski przypomina, że Jacek Karnowski jest człowiekiem bardzo zasłużonym dla Telewizji Polskiej - pracował jako reporter „Wiadomości”, później był szefem redakcji tego programu (w latach 2009-2010). - Rodzaj praktyki z jaką go potraktowano przypomina najgorszy czas PRL. Powinna się tym zająć Helsińska Fundacja Praw Człowieka - konkluduje.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jan Pospieszalski: Poproszę Brauna o listę z nazwiskami osób, które można zapraszać do TVP

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Yogidługonogi
Ale dlaczego prezes Braun miałby się tłumaczyć? Jeśli jego premier nie musi się tłumaczyć ze składanych obietnic, jeśli można mieć dowolne opóźnienia w inwestycjach, jeśli gwiazdami dziennikarstwa są persony robiące kariery w stanie wojennym, a mimo to stado baranów głosuje na to towarzystwo, to o co chodzi?
33 40
odpowiedź
User
kassandra
Panie Pośpieszalski, niech pan nie rżnie głupa.
81 32
odpowiedź
User
olo
osoby zasluzone, o szlachetnych,godnych zyciorysach..... taaa..
ale zyciorys toczy sie dalej przeciez i pojawiaja sie dziwne
rzeczy, linie i plamy nawet ,zawsze mozna to tlumaczyc
niezrozumieniem,niedoslyszeniem, bledem w druku,zwolnic
drukarza, i tak dalej bredzic, dobra, pierwsze nazwisko
z listy to pan Pospieszalski, to juz chyba wiadomo panu,czy nie ?
13 9
odpowiedź
User
Umiarkowany postęp w granicach prawa
Od kiedy to jakikolwiek prezes TVP po 1989 roku ma prawo ograniczać moje podatnika prawo do informacji ? Cenzura prewencyjna, także w wykonaniu prezesów TVP czy wszelkich władz publicznych, jest zakazana w Konstytucji RP w art. 14, art.32 punkt 1, art. 32 punkt 2, art. 54 punkt 2. Kłania się prokurator dla pana prezesa. Poza tym: być może i zapewne pan Karnowski to skończona łajza - ale to ja mam sobie sam o tym zdanie wyrobić na podstawie audycji w państwowej telewizji, na którą płacę podatki. O moim prawie do informacji nie ma prawa decydować jakikolwiek prezes. Istnieje za to obowiązek pokazania w TVP człowieka pt. Karnowski, który głosi tezy siakie czy owakie, mądre czy głupie - ale to ja mam sam je ocenić, nie władza publiczna za mnie.
32 41
odpowiedź
User
xm
Ten PISior i tak w kółko zaprasza tych samych ludzi aby sobie z dzióbków jedli. Towarzystwo wzajemnej adoracji.
70 29
odpowiedź
User
analityk
Tak to jest jak po 24 latach rządzą nami dalej moskiewska agentura. A stado baranów jest z tego zadowolone, w końcu ktoś za nich myśli i nie muszą wysilać swoich mózgownic.
23 42
odpowiedź
User
abonentka
Skoro płacę abonament na TVP, to NIE ŻYCZĘ SOBIE OGLĄDANIA NAWIEDZONYCH, PRAWICOWYCH, ZAJADŁYCH, KATOLSKICH MORD!
75 33
odpowiedź
User
Mike
Jeśli będziesz robił program o parazytologi to spokojnie możesz sobie zapraszać braci Karnowskich. A tak to, parafrazując słowa waszego idola, spieprzaj Jasiu.
72 22
odpowiedź
User
kamil
słodkie :) poziom "pisuarstwa" w normie i tak trzymać łysy kolesiu z okolic szamba
56 23
odpowiedź
User
zbig
Czy ten Pan nie może ograniczyć swoich występów do Telewizji Trwam i Radia Maryja
43 24
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing