SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jan Pospieszalski: Poproszę Brauna o listę z nazwiskami osób, które można zapraszać do TVP

- Rzecznik TVP Jacek Rakowiecki potwierdza, że w Telewizji Polskiej prowadzone są zapisy na nazwiska - mówi nam Jan Pospieszalski, prowadzący program „Bliżej” w TVP Info. - Oczekuję od prezesa Juliusza Brauna wyjaśnień.

Jan Pospieszalski, fot. TVP Article

Jak już podawaliśmy, emisja odcinka programu Jana Pospieszalskiego „Bliżej” w miniony czwartek została odwołana. Jednym z jego gości miał być Jacek Karnowski, na co kierownictwo stacji nie chciało się zgodzić. - TVP Info uznało obecność Jacka Karnowskiego w jej studiu zaledwie dwa dni po pogrzebie Andrzeja Turskiego za co najmniej wysoce niestosowną - podał Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP (więcej na ten temat).

>>> Michał Karnowski: TVP ma przeprosić za kłamstwa o Jacku

To efekt tego, że należące do spółki Fratria (Jacek Karnowski jest w niej naczelnym tygodnika "W Sieci", a jego brat Michał jest członkiem zarządu) serwisy wSumie.pl i wPolityce.pl opublikowały w grudniu ub.r. informację o tym, jakoby Andrzej Turski był pijany na wizji.  TVP uznała, że oba portale „dopuściły się niedawno wyjątkowo niegodnego zachowania wobec Andrzeja Turskiego, drastycznie łamiąc zasady etyki dziennikarskiej” i wytoczyła procesy  naczelnym obu serwisów (dowiedz się więcej).

Zdaniem Jana Pospieszalskiego, rzecznik TVP jest „funkcyjnym pracownikiem”, który po prostu wykonuje polecenia. - Ten komunikat potwierdza, że w Telewizji Polskiej prowadzone są zapisy na nazwiska - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl dziennikarz. W czwartek próbował w tej sprawie bezskutecznie interweniować u prezesa Telewizji Polskiej Juliusza Brauna.

W piątek do spotkania również nie doszło. Pospieszalski mówi nam, że nadal chce się skontaktować z Juliuszem Braunem. - Będę próbował spotkać się z prezesem Braunem po weekendzie. Oczekuję rozmowy i dialogu, wyjaśnienia tej decyzji. Dlatego kieruję się do prezesa - tłumaczy Jan Pospieszalski. - Poproszę go o listę z nazwiskami osób, które można zapraszać do Telewizji Polskiej. Jeśli do spotkania nie dojdzie to wyślę list - dodaje.

>>> „TVP nie dla Karnowskich, aż nie przeproszą za świństwo wobec Turskiego”

Dziennikarz zaprzeczył również, że program „Bliżej” całkowicie znika z anteny. - Nic nie wskazuje na to, że kolejnego odcinka nie będzie - wyjaśnia.

Pospieszalski przypomina, że Jacek Karnowski jest człowiekiem bardzo zasłużonym dla Telewizji Polskiej - pracował jako reporter „Wiadomości”, później był szefem redakcji tego programu (w latach 2009-2010). - Rodzaj praktyki z jaką go potraktowano przypomina najgorszy czas PRL. Powinna się tym zająć Helsińska Fundacja Praw Człowieka - konkluduje.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jan Pospieszalski: Poproszę Brauna o listę z nazwiskami osób, które można zapraszać do TVP

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Yogidługonogi
Ale dlaczego prezes Braun miałby się tłumaczyć? Jeśli jego premier nie musi się tłumaczyć ze składanych obietnic, jeśli można mieć dowolne opóźnienia w inwestycjach, jeśli gwiazdami dziennikarstwa są persony robiące kariery w stanie wojennym, a mimo to stado baranów głosuje na to towarzystwo, to o co chodzi?
41 48
odpowiedź
User
kassandra
Panie Pośpieszalski, niech pan nie rżnie głupa.
89 40
odpowiedź
User
olo
osoby zasluzone, o szlachetnych,godnych zyciorysach..... taaa..
ale zyciorys toczy sie dalej przeciez i pojawiaja sie dziwne
rzeczy, linie i plamy nawet ,zawsze mozna to tlumaczyc
niezrozumieniem,niedoslyszeniem, bledem w druku,zwolnic
drukarza, i tak dalej bredzic, dobra, pierwsze nazwisko
z listy to pan Pospieszalski, to juz chyba wiadomo panu,czy nie ?
21 17
odpowiedź
User
Umiarkowany postęp w granicach prawa
Od kiedy to jakikolwiek prezes TVP po 1989 roku ma prawo ograniczać moje podatnika prawo do informacji ? Cenzura prewencyjna, także w wykonaniu prezesów TVP czy wszelkich władz publicznych, jest zakazana w Konstytucji RP w art. 14, art.32 punkt 1, art. 32 punkt 2, art. 54 punkt 2. Kłania się prokurator dla pana prezesa. Poza tym: być może i zapewne pan Karnowski to skończona łajza - ale to ja mam sobie sam o tym zdanie wyrobić na podstawie audycji w państwowej telewizji, na którą płacę podatki. O moim prawie do informacji nie ma prawa decydować jakikolwiek prezes. Istnieje za to obowiązek pokazania w TVP człowieka pt. Karnowski, który głosi tezy siakie czy owakie, mądre czy głupie - ale to ja mam sam je ocenić, nie władza publiczna za mnie.
40 49
odpowiedź
User
xm
Ten PISior i tak w kółko zaprasza tych samych ludzi aby sobie z dzióbków jedli. Towarzystwo wzajemnej adoracji.
78 37
odpowiedź