SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trójka dziennikarzy odchodzi z RDC w proteście przeciw słowom prezesa o „zdemenciałych archeocelebrytkach”

Janusz Olejniczak, Jerzy Kisielewski i Grażyna Luber odchodzą z Radia Dla Ciebie po tym, jak jego prezes nazwał dwie uczestniczki Powstania Warszawskiego „zdemenciałymi archeocelebrytkami”. W oświadczeniu rozesłanym mediom swoją decyzję dziennikarze nazywają „trudną, acz oczywistą”.

Tadeusz Deszkiewicz, prezes publicznego RDC, podczas piątkowych „Faktów po Faktach” (TVN24) i trwającego tam wywiadu z dwoma uczestniczkami Powstania Warszawskiego, stwierdził na Facebooku, że trafił w telewizji na „rozmowę kretyna z dwoma zdemenciałymi archeocelebrytkami”. Piotr Kraśko rozmawiał w tym czasie z Wandą Traczyk-Stawską i Anną Przedpełską-Trzeciakowską, uczestniczkami Powstania Warszawskiego. Rozmawiano m.in. o tegorocznym Marszu Niepodległości.

W sobotę Deszkiewicz przeprosił za te słowa. - Nie było moją intencją obrażanie zasłużonych Kombatantów, Powstańców Warszawskich. Mój bunt wywołał fakt wykorzystywania starszych ludzi do zwykłej, politycznej walki - zapewnił.

 

Dziennikarze rezygnują

W czwartek po południu trójka dziennikarzy pracujących dla Radia Dla Ciebie ogłosiła - w oświadczeniu przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl - że w świetle wypowiedzi prezesa rozgłośni - rezygnują z pracy w niej.

„Z wielką przykrością i zdumieniem przyjęliśmy Pana haniebny wpis, obrażający uczestniczki Powstania Warszawskiego i przeprowadzającego wywiad dziennikarza. Wpis ten zmusił nas do podjęcia trudnej acz oczywistej dla nas decyzji o zakończeniu współpracy z kierowanym przez Pana Radiem dla Ciebie" - napisali Janusz Olejniczak, Jerzy Kisielewski i Grażyna Luber we wspólnym piśmie do Tadeusza Deszkiewicza.

Olejniczak i Kisielewski prowadzili w RDC audycję muzyczną „Co słychać?”, Grażyna Luber byłą wydawczynią kilku programów.

Deszkiewicz na czele RDC od prawie sześciu lat

Tadeszu Deszkiewicz prezesem Radia dla Ciebie został w lutym 2016 roku. Powołał go na to stanowisko minister skarbu państwa na postawie tzw. małej nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji (Radę Mediów Narodowych, która obecnie odpowiada za mianowanie i odwoływanie osób z władz firm mediów publicznych utworzono w połowie 2016 roku).

Od września 2015 roku Deszkiewicz był w radzie nadzorczej Radia dla Ciebie, jako komentator wydarzeń kulturalnych współpracował z Telewizją Republika i Telewizją wPolsce.pl. W latach 2011-2016 pracował w Urzędzie Miejskim w Wołominie, najpierw jako naczelnik wydziału kultury i promocji, a następnie pełnomocnik burmistrza.

Z mediami jest związany od ponad 40 lat. W latach 1977-1996 był dziennikarzem naczelnej redakcji muzycznej Polskiego Radia i Telewizji, pracował także w radiowej Dwójce. Jest autorem wielu audycji radiowych i telewizyjnych (pracował m.in. przy transmisjach koncertów muzyki poważnej, współtworzył i prowadził teleturniej językowy „ABC”).

Ukończył Uniwersytet Warszawski.

Dołącz do dyskusji: Trójka dziennikarzy odchodzi z RDC w proteście przeciw słowom prezesa o „zdemenciałych archeocelebrytkach”

52 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gollum
tia na pewno, a tak naprawde to z jakiego powodu?
odpowiedź
User
walter
brawo!!!
odpowiedź
User
PZ
Prezes powinien odejść i zakopać się pod ziemię za takie słowa
odpowiedź