SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Janusz Weiss: Zwolnienie mnie z Radia ZET to sprawa kuriozalna

- W kwestii mojego zwolnienia z Radia ZET jest wiele sprzeczności. Wciąż nie wiem, dlaczego to się stało - mówi nam Janusz Weiss, współtwórca Radia ZET, który znany jest m.in. dzięki kultowej audycji „Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie”.

Janusz Weiss, fot. akpa

Janusz Weiss, fot. akpa

- Moja praca w Radiu ZET to bardzo ważny etap w moim życiu. Szczególnie początki były bardzo twórcze, ponieważ tworzenie czegoś nowego jest niezwykle fascynujące. I tak właśnie było - osiągnęliśmy wielki sukces w bardzo krótkim czasie. Próbowaliśmy najróżniejszych form radiowych. Po śmierci Andrzeja Woyciechowskiego przyszła pewne stabilizacja, radio się trochę „uśredniło”, ale wciąż moja audycja sprawiała mi satysfakcję, ponieważ byłem w bezpośrednim kontakcie ze słuchaczami i właściwie to oni dyktowali tematy. Było to bardzo ciekawe, a i tematy były bardzo różnorodne, więc i sam dowiadywałem się wielu ciekawych rzeczy - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Janusz Weiss.

Weiss przyznaje, że nie ma pojęcia, jakie są prawdziwe przyczyny jego nagłego zwolnienia z ZET-ki. - Nie uzyskałem na ten temat jasnej odpowiedzi. Początkowo były pewne sugestie, że chodzi o sprawy finansowe, że sytuacja w radiu jest marna, ale chyba zorientowano się, że wizerunkowo to nie brzmi dobrze. W tej sprawie jest wiele sprzeczności, bo gdyby chodziło wyłącznie o kwestie finansowe, to przecież zarząd rozgłośni mógł mi zaproponować pracę za niższe wynagrodzenie, a jednak tego nie uczyniono - mówi Weiss.

- Rafał Olejniczak, szef Radia ZET, napisał sms-a do jednego z dziennikarzy, w którym stwierdził, że „nie chce mówić o przyczynach zwolnienia Janusza Weissa ze względu na szacunek dla niego”. Nie rozumiem tego. To jest tak, jakbym - przepraszam za określenie - zrobił kupę pod gabinetem Pani Prezes, a ona teraz nie może o tym powiedzieć, bo trzeba mieć dla mnie szacunek ze względu na moją siwą głowę i zasługi dla radia. To wszystko brzmi kompletnie kuriozalnie, że ktoś przez „szacunek” dla mnie nie może powiedzieć dziennikarzom o przyczynach mojego zwolnienia. No i oczywiście nie może też mi o tym powiedzieć - opowiada Janusz Weiss.

Weiss nie wykluczył w rozmowie z nami, że któraś z jego audycji może się już wkrótce pojawić w zmienionej formule na antenie innej rozgłośni radiowej. - Jestem otwarty na wszelkie propozycje - powiedział Wirtualnemedia.pl Janusz Weiss.

Janusz Weiss opowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl o kulisach jego zwolnienia z Radia ZET, a także o planach dotyczących przyszłości oraz przemyśleniach związanych z 23 latami jego pracy w ZET-ce - cały wywiad na drugiej stronie artykułu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Janusz Weiss: Zwolnienie mnie z Radia ZET to sprawa kuriozalna

67 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kmicic
Kończ waść!
odpowiedź
User
Tolek
Come on! Panie Januszu: a może czas na emeryturę? Czy nie może Pan zrozumieć, że pomimo tych wszystkich Pana zasług i dokonań radio uznało, że już się Pan osłuchał słuchaczom i po prostu nie pasuje Pan już do formatu stacji? Napiszę brutalnie: target grupa nie chce Pana ani słuchać ani oglądać. Musi Pan poszukać sobie pracodawcy, który chce trafić do ludzi, którzy Pana lubią i szanują, choć może się okazać, że jest ich po prostu zbyt mało...
odpowiedź
User
Simon& Garfunkel
To niech PAn, zadzwoni w nietypowej sprawie do przesa tego radia Olejniczaka i zada mu to pytanie, tylko chyba musiałby Pqn wybrac Radio Puszcza. bo Pana głos tylko tam zostałby usłyszany .... :-))) Come on, czas na emeryturę :-))) Idź PAn do Siezieniewskiwego do Radia Publicznego, moze on Panu cos pomoze :-)) a Patrz Pan mam propozycję : poprowadzisz Pan przyszly Festiwal Opolski z Marią MAgdaleną SZabłowską. Czemu nie ? Jula Bran na pewno pozwoli :-) co mu tam 100 000 w te czy wewte ..:_)
odpowiedź