SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jarosław Kaczyński pozywa za sugestię, że jest gejem

Jarosław Kaczyński pozwał naczelnego Wieści24.pl Jana Pińskiego za to, że ten nazwał go kilka miesięcy temu gejem. Lider Prawa i Sprawiedliwości żąda przeprosin i 10 tys. zł na cele charytatywne. - Proces potrwa wiele lat i chciałbym, aby stał się wydarzeniem publicznym - komentuje Piński, który już uruchomił zbiórkę internetową na koszty procesowe.

Jan Piński, fot. Screenshot/YouTube Article

Piński opublikował w marcu br. na swoim youtube’owym kanale film pt. „Dlaczego Jarosław Kaczyński tak prześladuje LGBT”. Przekonuje w nim, że sednem sprawy jest fakt, iż lider PiS jest orientacji homoseksualnej, a przy tym latami miał utrzymywać intymne relacje z kpt. Piotrem Polaszczykiem.

Polaszczyk to jeden z głównym podejrzanych w tzw. aferze SKOK Wołomin – aresztowany w 2018 roku obciążał czołowych polityków PiS, m.in. przekonując śledczych, że wręczał im pieniądze. To były oficer kontrwywiadu WSI, któremu w śledztwie dotyczącym wyłudzeń ze SKOK Wołomin przedstawiono 911 zarzutów oszustwa na łączną kwotę około 2 miliardów złotych.

W odpowiedzi Jarosław Kaczyński pozwał Jana Pińskiego za zniesławienie. Żąda przeprosin i wpłaty 10 tys. zł na cele charytatywne. Jan Piński zamieścił na Twitterze jedną e stron pozwu, ale także założył zbiórkę na koszty procesu w serwisie Zrzutka.pl. chce uzbierać 50 tys. zł., do niedzieli udało mu się zebrać ponad 1,4 tys. zł.

- Jarosław Kaczyński pozwał mnie za ujawnienie, że jest gejem. Nie kwestionuje tego co powiedziałem. Pozywa mnie za naruszenie prywatności. Proces potrwa wiele lat i chciałbym, aby stał się wydarzeniem publicznym - stwierdził dziennikarz w opisie zbiórki.

Piński zamieścił też na swoim youtube’owym kanale film, w którym wyjaśnia, dlaczego uznał, że sprawa rzekomych preferencji seksualnych Jarosława Kaczyńskiego jest ważna i należy ją upublicznić. - Kaczyński jest najważniejszym człowiekiem w Polsce, który podejmuje wszystkie decyzje polityczne w tym kraju od niemal sześciu lat. Jeśli się okazuje, że ten człowiek może być szantażowany własnymi preferencjami seksualnymi, to moim obowiązkiem jako dziennikarza jest upublicznić te informację – przekonuje.

Dziennikarz informuje tez, że w marcu – jeszcze przed publikacją inkryminowanego filmu - zwrócił się do Kaczyńskiego z prośbą o ustosunkowanie się do tych rewelacji, ale nie otrzymał odpowiedzi. Fakt, że ktoś jest gejem, w żaden sposób nikogo nie zniesławia. Wskazał też, że film należało nagrać, gdyż partia rządząca wykorzystuje orientację seksualną milionów Polaków „jako powód do szczucia” na nich, szczególnie przed wyborami.

- Chyba wszyscy zasługujemy na wiedzę o tym, że Jarosław Kaczyński jest gejem. To oczywiście jego prywatna sprawa, ale w momencie, gdy wykorzystuje sytuację, by szczuć na LGBT, to już nie jest jego prywatną sprawą - podsumowuje Piński.

 

Na razie nie ma wyznaczonego terminu procesu. Piński ma teraz 30 dni, by odpowiedzieć na pozew. Sprawą zajmuje się wydział cywilny Sądu Okręgowego w Warszawie.

Kim jest Jan Piński

Jan Piński to redaktor naczelny portalu Wieści24.pl, wydawca „Historii na weekend” i „Historii bez cenzury”. Przez cztery lata był związany z „Warszawską Gazetą” (FreeDomMedia), rozstał się z tym tytułem w styczniu ub.r. Powodem była okładka tygodnika, na której zamieszczono portrety europosłów głosujących za rezolucją Parlamentu Europejskiego ws. praworządności w Polsce, opatrzona tytułem „Antypolskie polityczne szmaty”

Z mediami Piński z mediami związany jest od ponad 20 lat. W swojej karierze był m.in. szefem „Wiadomości” TVP1 oraz dyrektorem Agencji Informacji TVP. W latach 2001-2009 pracował w tygodniku „Wprost”, gdzie m.in. kierował działem krajowym. Związany był też z tygodnikiem „Uważam Rze”. W 2015 roku związał się z „Gazetą Finansową”. Dwa lata później odszedł z redakcji.

Dołącz do dyskusji: Jarosław Kaczyński pozywa za sugestię, że jest gejem

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
RICO
Nawet gdyby wyszło ,że nie jest gejem to nim jest !
48 19
odpowiedź
User
Bukakke Boy
Ohoho. No to jak Jarosław będzie w sądzie udowadniał, że nie jest gejem? I kim w tej opowieści będą jego kochankowie z młodszych lat?
49 17
odpowiedź
User
Kibice
Mocno poszarpana ta kariera tego pana
41 9
odpowiedź