SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jarosław Sellin: pazur polityczny w programach informacyjnych TVP, pełen pluralizm w TVP Info

Wiceminister kultury Jarosław Sellin przyznał, że w programach informacyjnych Telewizji Polskiej pojawił się „pewien pazur polityczny”, natomiast w programach publicystycznych TVP Info panuje pełen pluralizm. Zwrócił też uwagę, że abonament rtv jest przeznaczony nie tylko na TVP, lecz także na regionalne rozgłośnie Polskiego Radia.

Jarosław Sellin, fot. Ministerstwo KulturyArticle

Jarosław Sellin w piątek w wywiadzie w radiowej Trójce ocenił, że dzięki zmianom w Telewizji Polskiej, które nastąpiły od początku ub.r., zwiększył się pluralizm na rynku telewizyjnym.

- Przez wiele, wiele lat, oglądając serwisy informacyjne trzech najważniejszych telewizji w Polsce nie widziałem między nimi żadnych różnic. Wszystkie mówiły mniej więcej o tym samym, hierarchizowały tematykę tak samo, sympatyzowały z jedną stroną, a nie sympatyzowały z drugą. Dzisiaj mamy zapewniony pluralizm - uważa wiceminister kultury.

Jego zdaniem w programach informacyjnych TVP „pojawił się nawet pewien pazur polityczny”. - Widzę ten pazur w serwisach informacyjnych, ale widzę też na przykład powrót poważnej problematyki międzynarodowej, której wcześniej brakowało - stwierdził.

W czwartek po pierwszym czytaniu posłowie skierowali do prac w komisji rządowy projekt nowelizacji ustawy abonamentowej. Zakłada on uszczelnienie poboru abonamentu rtv od klientów płatnej telewizji, których dane mają przekazywać Poczcie Polskiej sieci kablowe i platformy cyfrowe.

W debacie sejmowej nad projektem, a także na środowym posiedzeniu sejmowej komisji kultury i środków przekazu dotyczącym sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za ub.r., posłowie opozycji krytykowali przede wszystkim Telewizję Polską pod rządami Jacka Kurskiego. Zarzucali jej, że jest tubą propagandową rządu, wytykali spadki oglądalności i wyników finansowych.

Jarosław Sellin w Trójce podkreślił, żeby na media publiczne nie patrzeć wyłącznie przez pryzmat programów informacyjnych i publicystycznych TVP. - Dla mnie media publiczne to przede wszystkim instytucje kultury - ocenił, zwracając uwagę, że Telewizja Polska nadaje też kanały takie jak TVP Kultura i TVP Historia, a Polskie Radio - Dwójkę. Ponadto działa kilkanaście rozgłośni regionalnych Polskiego Radia.

- Zawsze przypominam, że abonament radiowo-telewizyjny jest płacony na wszystkie media publiczne, których mamy 19 w Polsce. Jeżeli kogoś denerwują jakieś elementy programowe telewizji publicznej, to niech zważy, że bez abonamentu zniknie na przykład Radio Gdańsk, Radio Kraków, Radio Wrocław. Ciekawe, czy ludzie chcą, żeby zniknęły takie ważne regionalne rozgłośnie radiowe? - zapytał Sellin.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jarosław Sellin: pazur polityczny w programach informacyjnych TVP, pełen pluralizm w TVP Info

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lol
Szkoda tylko, że TVP Kultura wciąż nie nadaje w HD (to jest paradoksalne, ale poprzednie lewackie kierownictwo TVP rozważało uruchomienie TVP Kultury w HD na jednym z multipleksów naziemnych, ale obecne kierownictwo TVP ani razu się na ten temat nie zająknęło - dziwne, dziwne, bo ten kanał zasługuje na HD).

A po co ci HD? Przecież jesteś konserwatywny i jak na konserwatystę przystało, zapewne wciąż masz CZARNO-BIAŁY telewizor typu Rubin czy coś podobnego. Zapewniam, że na takim telewizorze nie odróżnisz, czy kanał jest HD czy nie.

Obecnie kierownictwo nie uruchomi ci TVP Kultury w HD, bo jest konserwatywne i ma konserwatywne podejście do nadawania telewizji.
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
A po co ci HD? Przecież jesteś konserwatywny i jak na konserwatystę przystało, zapewne wciąż masz CZARNO-BIAŁY telewizor typu Rubin czy coś podobnego. Zapewniam, że na takim telewizorze nie odróżnisz, czy kanał jest HD czy nie.

Hahahahaha, kolejny, któremu wydaje się, że wie o mnie wszystko, a nie wie nic! Takie bzdury, że leżę i kwiczę ze śmiechu!

Wyjaśniam szanownemu lolowi, że od około czterech lat mam telewizor LED 42-calowy i bynajmniej nie jest to "czarno-biały Rubin czy coś podobnego", tylko normalny współczesny telewizor wspierający HD.

Konserwatywny jestem w sprawach ideologicznych, ale nowymi dobrymi technologiami nie pogardzę!

Obecnie kierownictwo nie uruchomi ci TVP Kultury w HD, bo jest konserwatywne i ma konserwatywne podejście do nadawania telewizji.

Hahahahahaha, kolejna bzdura, od której leżę i kwiczę ze śmiechu!
Przypominam, że obecne konserwatywne kierownictwo niedawno uruchomiło TVP Info w HD. Zaskakujące, prawda? Inna sprawa, że na razie w prawdziwym HD na tym kanale są nadawane tylko reklamy (obraz jest tak wyraźny, że można odczytać drobne druczki) i grafika ekranowa, ale programy ze studia i materiały z terenu wciąż są kręcone starymi kamerami nieobsługującymi HD. Potrzebne są pieniądze na wymianę kamer.

TVP Kultura ma możliwości nadawania w HD przynajmniej części swojej oferty. Nowsze filmy, koncerty, dokumenty leciałyby w HD.
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
Leżę i kwiczę, ponieważ rozbawił mnie lol swoim wpisem, że mam czarno-biały Rubin czy coś podobnego.

A od PiSowskich mediów proszę się odczepić, bo trzymają bardzo wysoki poziom merytoryczny. Może za wysoki jak dla ciebie...
odpowiedź