SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kapela do Kossakowskiego: „Skończysz jak Popiełuszko”. Ordo Iuris wzywa publicystę do przeprosin

Publicysta „Krytyki Politycznej”, Jaś Kapela, zapowiedział na Twitterze Ziemowitowi Kossakowskiemu, że „skończy jak (ks. Jerzy) Popiełuszko”. Po krytyce ze strony internautów, zamieścił krótki filmik, wyjaśniający, że był to żart. Mec. Jerzy Kwaśniewski, zapowiedział, że Ordo Iuris wezwie Kapelę do przeprosin, jeśli nie przeprosi – skieruje sprawę do sądu.

Jaś Kapela w "HejtParku", fot. Kanał SportowyJaś Kapela w

Jaś Kapela przygotowuje się do wrześniowej walki w nowo powstałej lidze MMA. W oktagonie jego przeciwnikiem będzie Ziemowit Kossakowski, były dziennikarz TVP Info, youtuber współpracujący z Pyta.pl. Jeszcze w piątek Jaś Kapela wahał się, czy podpisać umowę (Kossakowski już to wtedy miał za sobą), ale w weekend dogadał się z organizatorami co do stawki i sygnował papiery. Stawka za walkę dla każdego z publicystów to 20 – 40 tys. zł (oficjalnie nie ma potwierdzenia tych kwot.

Obaj publicyści podgrzewają atmosferę w mediach społecznościowych. Jaś Kapela napisał w czwartek – nawiązując do wcześniejszych wpisów Kossakowskiego, sugerujących że w oktagonie zmierzy się prawicowe dobro z lewicowym złem: „Skoro "to będzie walka dobra ze złem, świata wartości ze światem zepsucia", to chyba jasne, że Ziemowit Kossakowski skończy jak Popiełuszko...”

Internauci dość gwałtownie zareagowali na ten wpis. „Pożałujesz tych słów i wszystko odszczekasz. Jesteś diabłem wcielonym bez jakichkolwiek wartości, dlatego skończysz nędznie, leżąc na deskach po moim nokaucie” – odpowiedział mu Kossakowski. „Wybite 3 zęby, połamanych 6 żeber, wyrwane 3 palce ręki, 61 ran 6 cm na całym ciele, połamany nos, wyrwane ucho, powyrywane włosy, przypalany, wyrwany język, duszony, zmiażdżone kolano, wyrwane paznokcie, siniaki od uderzenia pałką, utopiony- czytaj to sobie codziennie człowieku” - odpisał Cezary Krysztopa, szef serwisu Tysol.pl.

Zacytował też fragment opisu sekcji zwłok zamordowanego przez bezpiekę ks. Jerzego Popiełuszki. Funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa w październiku 1984 roku porwali, a następnie torturowali i utopili głoszącego wolnościowe kazania ks. Popiełuszkę, kapelana "Solidarności". Kościół Katolicki w 2010 rok uznał go błogosławionym męczennikiem.

Krytykowany Kapela kontrowersyjnego wpisu nie usunął, jednak kilka godzin potem zamieścił na swoim mikroblogu inny wpis, zawierający kilkunastosekundowy filmik, wyjaśniając w nim, że chodziło o żart.

Ordo Iuris chce przeprosin od Jasia Kapeli

To nie pomogło: prezes Ordo Iuris mecenas Jerzy Kwaśniewski, zapowiedział, że kierowane przez niego stowarzyszenie jeszcze w czwartek skieruje do Jasia Kapeli przedprocesowe wezwanie do przeprosin, gdyż publicysta „ordynarnie zadrwił z bł. księdza Jerzego Popiełuszki”.

- Nie wolno dla klikalności i popularności deptać uczuć religijnych i pamięci męczenników – podsumował Kwaśniewski. Jeśli Kapela nie przeprosi, sprawa ma trafić do sądu.

Jaś Kapela to pisarz, poeta, publicysta – o lewicowych przekonaniach, związany z Wydawnictwem Krytyka Polityczna. Głośno było o nim pod koniec maja br., gdy wziął udział w „HejtParku” Krzysztofa Stanowskiego na youtube’owym Kanale Sportowym, w trakcie którego przyjął od prowadzącego 700 zł za udział w programie. Dyskusja dotyczyła opłaty reprograficznej, którą Stanowski mocno krytykuje. W czerwcu ruszył ze zbiórką na Patronite.pl.

Dołącz do dyskusji: Kapela do Kossakowskiego: „Skończysz jak Popiełuszko”. Ordo Iuris wzywa publicystę do przeprosin

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
Jaki ten Kapela jest durny.
odpowiedź
User
Janek
Wypromowali tego przygłupa - Internet to śmietnik skoro tacy ludzie stają się znani.
odpowiedź
User
bambo
Lewacki dureń
odpowiedź