SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jeff Bezos sprzedał akcje Amazona za 2,8 mld dolarów. Pieniądze dofinansują kosmiczną spółkę Blue Origin

W ostatnim okresie Jeff Bezos, założyciel i szef Amazona sprzedał akcje koncernu o łącznej wartości 2,8 mld dolarów. Pieniądze mają zostać przeznaczone na finansowe wsparcie kosmicznej spółki Blue Origin, Bezos wciąż pozostaje największym udziałowcem Amazona zachowując kontrolę nad koncernem.

Jeff BezosArticle

Informacje na temat ostatnich działań Jeffa Bezosa na Wall Street podała agencja Reuters opierając się na dokumentach dostarczonych do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Z raportu wynika, że w ostatnim czasie Bezos sprzedał część należących do niego akcji Amazona o łącznej wartości ok. 2,8 mld dol.

Największa sprzedaż została dokonana w ostatnich dniach lipca br. Wówczas na rynek trafiły należące do Bezosa udziały o wartości ok. 1,8 mld dol. Z kolei w ubiegły czwartek i piątek zostały sprzedane akcje za kwotę 990 mln.

Według nieoficjalnych informacji środki uzyskane przez szefa Amazona ze sprzedaży akcji mają zostać przeznaczone na założoną przez Bezosa w 2000 r. spółkę Blue Origin działającą w przemyśle kosmicznym. W ub.r. Blue Origin zapowiedziała rozpoczęcie komercyjnych wycieczek w kosmos przy cenie za jeden bilet na poziomie 200 – 300 tys. dol.

Jak zaznacza Reuters wcześniej Bezos zapowiadał, że każdego roku będzie sprzedawał akcje za ok. 1 mld dol. z przeznaczeniem na dofinansowanie Blue Origin. Po ostatnich transakcjach na giełdzie założyciel Amazona wciąż pozostaje największym udziałowcem spółki i zachowuje nad nią kontrolę.

Drugim największym prywatnym udziałowcem Amazona jest z kolei MacKenzie Bezos, była żona Jeffa Bezosa, która w wyniku rozwodowej umowy stała się właścicielką 4 proc. akcji spółki o wartości ok. 38,3 mld dol.

Po sprzedaży akcji przez Bezosa Amazon na przełomie lipca i sierpnia br. notował na giełdzie trend spadkowy. W poniedziałek akcje Amazona traciły na Wall Street 3,19 proc. wartości przy cenie 1765,13 dol. za sztukę.

 

Dołącz do dyskusji: Jeff Bezos sprzedał akcje Amazona za 2,8 mld dolarów. Pieniądze dofinansują kosmiczną spółkę Blue Origin

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl