SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jeronimo Martins i Carrefour prowadzą rozmowy z franczyzobiorcami sieci Piotr i Paweł

Przejęciem sieci sklepów Piotr i Paweł finalnie zainteresowane są dwie firmy: Jeronimo Martins Polska i Carrefour Polska. Ich przedstawiciele już prowadzą rozmowy z franczyzobiorcami sklepów Piotr i Paweł.

fot. Piotr i Paweł Article

Właściciele sieci sklepów Piotr i Paweł, która od wielu miesięcy boryka się z problemami finansowymi i szuka inwestora zapowiadali, że do wyboru partnera dojdzie w lipcu. Branżowe media informowały wtedy, że zaawansowane rozmowy prowadzone są przede wszystkim z Jeronimo Martins Polska, właścicielem Biedronki i siecią Auchan. Oferta Portugalczyków miała być wyższa od tej złożonej przez Francuzów.

W środę serwis money.pl podał, że bliskie przejęcia Piotra i Pawła są Jeronimo Martins Polska i Carrefour Polska. Z jego informacji wynika, że przedstawiciele tych sieci prowadzą indywidualne rozmowy z franczyzobiorcami sklepów Piotr i Paweł, za zgodą i wiedzą właścicieli tej sieci. Rozmowy te mają dotyczyć warunków ewentualnej współpracy: prowizji ze sprzedaży, dostaw, oferty, wsparcia marketingowego.

Sieć Piotr i Paweł ma ok. 140 sklepów na terenie Polski. Prawie połowa działa w systemie franczyzowym (czyli są prywatną własnością i współpracują z siecią), reszta jest własnością firmy.

W przypadku sklepów własnych to właściciele firmy zdecydują, komu je sprzedadzą. W odniesieniu do sklepów franczyzowych zdecydują o tym ich właściciele.

Jak podaje money.pl, powołując się na rozmowę z jednym z franczyzobiorców Piotra i Pawła, Jeronimo Martins Polska zaproponowało mu, że będzie dostarczać swój towar, sklep będzie działać pod szyldem Biedronki, a on nie będzie mieć żadnego wpływu na ofertę sklepu. Nie będzie mógł sprzedawać żadnych innych towarów, poza tymi, które dostarczy mu Biedronka. Koszty rebrandingu i wyposażenia sklepu miałoby ponieść Jeronimo Martins, właściciel sklepu miałby utrzymać siebie, personel i sklep z procentu od obrotu.

Robert Krzak, wiceprezes Piotra i Pawła, potwierdził serwisowi, że doszło do spotkań przedstawicieli obu sieci z franczyzobiorcami. Zaznaczył w tej rozmowie, że nie dokonano jeszcze ostatecznego wyboru inwestora i rozmowy wciąż trwają.

Biuro prasowe Jeronimo Martins Polska przekazało serwisowi Wirtualnemedia.pl, że nie komentuje informacji na temat ewentualnego przejęcia sieci Piotr i Paweł.

Biedronka ma w całej Polsce 2832 sklepy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jeronimo Martins i Carrefour prowadzą rozmowy z franczyzobiorcami sieci Piotr i Paweł

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nieeeee
O nie! Tylko nie Kerfur, to jest jakaś okropność!
8 13
odpowiedź
User
Gość
Lepszy Careefeur w jakości sklepu premium niż biedra.
13 8
odpowiedź