SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jerónimo Martins z 11,9 mld euro przychodów w pierwszych trzech kwartałach br., 422 mln euro na inwestycje

Spółka Jerónimo Martins odnotowała 11,93 mld euro przychodów ze sprzedaży w okresie od stycznia do września br. W analogicznym okresie zeszłego roku było to 10,74 mld euro. Na inwestycje firma przeznaczyła 422 mln euro, z czego większość na rozwój polskiej sieci Biedronka.

Article

Jerónimo Martins, właściciel sieci sklepów Biedronka i drogerii Hebe, w ciągu pierwszych trzech kwartałów tego roku odnotował 11,93 mld euro przychodów ze sprzedaży. Wskaźnik EBITDA wyniósł w tym okresie 669,2 mln euro – to wzrost z poziomu 626,9 mln euro rok wcześniej. Marża EBITDA wyniosła 7,2 proc. Zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 285 mln euro , spadł z poziomu 502 mln euro zysku rok wcześniej.

Sprzedaż sieci Biedronka w sklepach porównywalnych w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku wzrosła o 9 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Ogółem zwiększyła się o 13,1 proc. do poziomu 8,103 mld euro.

W omawianym okresie otwarto 46 nowych sklepów Biedronka, zamknięto 15 i zmodernizowano 150. Łącznie sieć ma 2 753 placówek w całym kraju.

Spółka zainwestowała w pierwszych trzech kwartałach tego roku 422 mln euro, większość tej kwoty przeznaczono na rozwój rynku polskiego. Sieć Biedronka generuje niemal 68 proc. zysków ze sprzedaży Jerónimo Martins.

Biedronka stawia także na działania marketingowe – od stycznia do września ukazało się 35 kampanii reklamowych sieci i ok. 100 kreacji ulotek promocyjnych. Kampania „Gang Świeżaków” zdobyła zaś złoto na konkursie reklamowym Effie.

źródło: Jerónimo Martins

- Dla Biedronki, którą czeka najtrudniejszy kwartał w roku, ostatnie trzy miesiące będą przeznaczone na realizację przychodów i ukończenie programu inwestycyjnego, w tym otwarcie centrum dystrybucyjnego, ok. 70 nowych sklepów i modernizację ok. 70 placówek – czytamy w komunikacie Jerónimo Martins.

W październiku tego roku w Gorzowie Wielkopolskim otwarto centrum dystrybucyjne Biedronki, które docelowo obsługiwać będzie 200 sklepów na terenie trzech województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Wartość inwestycji to 113 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jerónimo Martins z 11,9 mld euro przychodów w pierwszych trzech kwartałach br., 422 mln euro na inwestycje

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
privat
Do autora: przychód to nie zarobek!
odpowiedź